Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na vrchol královny Beskyd vede 19 tras. Turisté je najdou v nové mapě Lysé hory

Turisté mají k dispozici novou mapu Lysé hory. V té lidé naleznou dohromady 19 tras, kterými se různým způsobem mohou vydat na vrchol královny moravskoslezských Beskyd.

Turisté se díky Turistickému informačnímu centru na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd neztratí. K dispozici mají novou mapu Lysé hory.

„Popsali jsme celkem 19 tras vedoucích k vrcholu Lysé hory, mezi kterými najdou potencionální návštěvníci této dominanty Beskyd nejen tipy na pěší výšlap, ale také na kolech, běžkách či skialpech. Každá trasa je poté detailně popsána včetně toho, jak se do výchozího místa mohou turisté dostat, zda je vhodná pro rodiny s dětmi nebo s kočárky,” popsala PR manažerka TIC F-M Lucie Talavašková.

Součástí tištěného materiálu jsou také informace týkající se výstupů na nejvyšší vrchol Lysé hory s průvodcem, o který je mezi návštěvníky Beskyd zájem. 

„S průvodcem se dovídají zajímavosti tradující se k historii Lysé hory, poznávají nejstarší hospůdku v Beskydech či zbojníka Ondráše,a mají možnost nahlédnout i do druhé nejvýše položené meteorologické stanice v České republice. Výstupy s průvodcem si mohou objednat skupiny i jednotlivci. Informace o rezervaci výstupu najdou také v tomto materiálu,“ dodala Talavašková.

Mapu Lysé hory mají turisté k dispozici v české, polské a anglické verzi. Mohou si ji vzít zdarma v turistických informačních centrech v turistické oblasti Beskydy-Valašsko. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy