Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M finišují s výsadbou cibulovin. Naplno běží sběr listí

Ve městě naplno běží odklízení spadaného listí. Než napadne první sníh, musí Technické služby provést vyhrabání na všech veřejných plochách. S pracemi začaly už koncem října a teď pokračují dále podle schváleného harmonogramu.

Podzim už se dostavil ve své plné síle. Ve městě tak jsou od přelomu října a listopadu v plném proudu práce spojené s údržbou zeleně. 

“Dokončujeme výsadbu cibulovin, které jsme už měli předpřipravené v Koloredovském parku nebo před základní školou v Chlebovicích, kde se vysazuje asi 4 a půl tisíce cibulovin. Další záhony děláme před magistrátem, u sochy Maryčky Magdonové případně na kruhovém objezdu na ulici Nádražní, kde půjde o směsici různých klasických cibulovin pestrých barev,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V současné době naplno běží sběr spadaného listí. 

“Technické služby v současnosti provádí úklid ve městě. Máme tu listopad, takže se zaměřují na úklid listí a jeho následnou likvidaci,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Zaměstnanci Technických služeb se před dušičkami nejprve zaměřili na hřbitovy, nyní už se pustili do ploch ve městě.

“Práce jsme zahájili na sídlišti Riviéra, postupně pokračujeme v sídlištích v Místku. Ta bychom, pokud počasí vydrží, měli mít hotová kolem 10 listopadu. Pak plynule přejdeme na frýdeckou část, ulice E. Krásnohorské, Za nemocnicí, K Hájku, Nad Lipinou a končit budeme na Slezské. Pokud bude počasí přát, některé lokality pravděpodobně vyčistíme ještě jednou,” sdělil Kohut.

Technické služby mají pro sběr listí v terénu až 10 sekaček, ručně listí sbírá 20 až 25 zaměstnanců. Veškeré sesbírané listí končí v kompostárně v Bruzovicích, kde se dále zpracovává.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků