Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ještě pingpongové stoly a je hotovo, renovace hřiště v Sadech. B. Smetany skončila

Dětské hřiště v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice prošlo velkou rekonstrukcí. Nově má mnohem více herních prvků a povrch z lité pryže. Do budoucna jsou v plánu ještě další investice poblíž.

Dětské hřiště v Sadech Bedřicha Smetany poblíž areálu Sokolíku vždy patřilo k hřištím, která jsou dětmi zejména v době letních měsíců hojně navštěvovaná. Hřiště už ale nesplňovalo potřebné standarty, proto v uplynulých měsících procházelo velkou rekonstrukcí.

“Stávající dětské hřiště s dřevěnými prvky a s dopadovou plochou s kačírku se renovovalo. Byly osazeny nerezové herní prvky a položen povrch z pryžového granulátu. Nové hřiště je rozděleno na dvě části, pro menší a pro větší děti. Mezi těmito částmi je zámková dlažba sloužící jako rozebíratelný povrch nad ochranným pásmem vodovodu. V rámci minimálního porušení kořenového systému a zajištění svahu mezi hřištěm a tělesem protipovodňové hráze byly osazeny betonové palisády o výšce jednoho metru v rozsahu tří plotových polí.V těchto místech byly plotové panely zkráceny dle potřeby okolních výšek panelů. V rámci dopojení zpevněné plochy mezi novou uzamykatelnou brankou a chodníkem za altánem byl vybudován mlátový chodník. Součásti renovace je vybudování zpevněné plochy o velikosti 7x7 metrů ze zámkové dlažby. Zbytek původní štěrkové plochy bude zatravněn a na zámkovou dlažbu budou začátkem příštího roku osazeny dva repasované pingpongové stoly,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na hřišti teď děti najdou pružinová houpadla, vahadlovou houpačku, prolézací housenku, kolotoč a pískoviště. Samozřejmě nechybí herní sestavy s klouzačkami, lanová pyramida, houpací hnízdo ani závěsné houpačky, kdy jedna z nich je se sedákem pro menší děti. Původní dětské prvky, které před rekonstrukcí na hřišti byly, rozebraly technické služby a odvezly je do svého areálu.

“Protože provádíme celoroční údržbu všech dětských hřišť, odvezli jsme si z prvků, které byly vyřazeny, některé jejich komponenty. Jedná se o lana z pyramidy, o řetězy a sedačky z řetězové houpačky, pružiny z pružinových houpaček. Tyto díly si tu skladujeme a v rámci údržby je určitě využijeme na další hřiště,” řekl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Náklady na rekonstrukci hřiště činily bezmála 3 miliony 300 tisíc korun.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků