Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Se zelenou kartou na MHD zdarma ve F-M už autobusem nedojedete. Cestující si musí vyřídit ODISku

Teď by měli zbystřit všichni, kteří si ještě nestačili vyměnit kartu na MHD zdarma za čipovou kartu ODIS. Od prosince totiž budou moci lidé cestovat městskými autobusy pouze s touto platnou kartou. A na výměnu zbývá už jen několik dní.

V rámci celého Moravskoslezského kraje dochází ke sjednocení systému odbavení cestujících ve veřejné dopravě. Od 9. prosince bude platit také v rámci MHD zdarma. Cestující tak budou odbaveni pouze prostřednictvím karty ODIS nebo bankovní karty, a nebo zaplatí jízdné v hotovosti. 

“Vybavili jsme autobusy novými čtecími zařízeními, která komunikují s ODIS kartou. Obyvatelé, kteří budou chtít dále používat MHD a budou chtít používat elektronické odbavení, se musí postupně vybavit ODIS kartami,” upozornil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Zažádat si o čipovou kartu mohou lidé na jakémkoliv dopravním infocentru krajské společnosti KODIS, mimo jiné i v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží Na Poříčí ve Frýdku. Zažádat o kartu jde ale také přes internet.

“Myslím si, že ta největší vlna už je za námi, ale přesto na to upozorňujeme i poslední uživatele, pokud budou chtít používat toto elektronické odbavení nebo MHD zdarma, je třeba, aby zašli a zařídili si ODIS kartu, a potom si na ni nahráli korunový kupón,” sdělil Deutscher.

Co je potřeba mít při žádosti s sebou a další informace zájemci naleznou na webu města.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků