Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky soutěži se žáci ZŠ ve Frýdku-Místku dozvědí o technických profesích a firmách

Město vyhlásilo další ročník soutěže TECH-talent a INDUSTRIAL-talent. Zapojit se do ní mohou žáci a studenti základních a středních škol se sídlem ve Frýdku-Místku.

V říjnu proběhl ve víceúčelové hale Polárka další ročník Trhu vzdělávání a uplatnění. Ten ve spolupráci s městem připravil Úřad práce České republiky. 

“Cílem té akce je představit žákům, ale i jiným, kteří se rozhodují o své profesní budoucnosti regionální nabídku vzdělávání tak, aby se mohli co nejlépe rozhodnout. My si děláme zpětnou vazbu jak od zúčastněných škol, tak i od žáků základních škol, kteří tu akci navštěvují, a ten ohlas je takový, že je to přínosné, což je pro nás signálem k tomu, abychom tuto akci zorganizovali i v příštím roce,” sdělil ředitel kontaktního pracoviště F-M ÚP ČR Vladimír Patáčik.

A právě na této akci město vyhlásilo již 3. ročník soutěže TECH-talent a INDUSTRIAL-talent. Určena je žákům a studentům základních a středních škol se sídlem ve Frýdku-Místku. Úkolem je vytvořit tříminutové video o technické profesi, která je provozována na území města, nebo o průmyslovém objektu ve městě.

„Soutěže se může zúčastnit jednotlivec nebo tým. Přesněji řečeno, jednotlivec musí být žák základní školy. Týmy mohou být sestaveny jednak z žáků základních škol nebo mohou být smíšené, tedy z žáků základních a středních škol ve Frýdku-Místku. Věřím, že v dnešní době youtuberů to nebude velký problém. Stačí se zamyslet nad tématem, zapojit jistou dávku kreativity, natočit video a odevzdat ho nejpozději do 3. února na podatelně magistrátu. Na výherce čekají hodnotné ceny,“ řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Porota soutěže bude hodnotit originalitu a kvalitu zpracování soutěžního videa. Slavnostní vyhlášení soutěže a předání cen se uskuteční v březnu v zasedací místnosti frýdeckého magistrátu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků