Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polistopadoví starostové F-M mají své podobizny v předsálí na magistrátu

Na frýdeckém magistrátu slavnostně odhalili pamětní fotografie, na kterých jsou vyobrazeni všichni polistopadoví starostové a primátoři. Každý, kdo magistrát navštíví, může vidět, kdo jej po sametové revoluci řídil.

Celá republika v letošním roce slaví 30. výročí 17. listopadu roku 1989. U této příležitosti došlo na půdě frýdeckého magistrátu k slavnostnímu odhalení pamětních fotografií, na nichž jsou vyfoceni všichni starostové a primátoři, kteří po sametové revoluci usedli ve vedení města.

“Při této příležitosti jsme doplnili historickou budovu magistrátu města o podobizny všech starostů a primátorů, kteří stáli v čele od roku 1989 a byli zvoleni v řádných volbách. Jsem rád, že jsme se mohli u tohoto slavnostního setkání potkat s bývalými starosty a primátory a domluvili jsme se, že se budeme pravidelně potkávat alespoň jednou ročně a bavit se o rozvoji města,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

U příležitosti slavnostního odhalení pamětních fotografií se současný primátor Michal Pobucký setkal se čtyřmi bývalými starosty a primátory města. 

“Já mám za to, že je to dobrý počin. Bavili jsme se s panem primátorem, že by bylo dobré u toho udělat i takovou tradici a čas od času se setkat na rovině města, ne nějakých politických názorů a vnímání politické situace, ale prostě pro to, že je tu nějaká historie toho města a my jsme byli nějakou dobu její součástí,” sdělil Pavel Vyvijal, starosta Frýdku-Místku od prosince 1990 do března 1998.

“Já jsem tehdy byl na radnici v těch 90. divokých letech, takže tenkrát se v tom městě ustanovovali různé instituce, úřady, nebyla městská policie, nebyla Frýdecká skládka, privatizoval se státní podnik Distep, čili to byly takové kroky, které se musely udělat a které potom už byly a až do dneška jsou. Na to se člověk může dívat s určitým uspokojením, i když každý to může vnímat jinak, ale já doufám, že jsem za tu dobu městu moc neuškodil,” řekl Rafael Kučík,  starosta Frýdku-Místku od dubna do listopadu 1998.

“Já si myslím, že je to dobrý nápad, ale je to nápad, který se tu zrodil už v minulosti a až teď se to dotáhlo do vítězného konce. Myslí si, že by se mělo srovnávat nejen primátory a starosty, ale i to město, jaké bylo před těmi 30 lety a jaké je teď. Je to k nepoznání a myslím si, že opravdu se posunulo k lepšímu,” zhodnoti Eva Richtrová, starostka a primátorka Frýdku-Místku od listopadu 2002 do listopadu 2010.

“Je to určitě povedená akce, je to u významného výročí naší republiky, takže je to opravdu důstojné. Ty snahy už tu byly v minulosti, teď se to povedlo. Každý z těch lidí, kteří tu jsou, se snažili v rámci svých možností a tehdejší politické situace dělat maximum pro rozvoj města a pro lidi, aby se město posunovalo směrem kupředu. Za to, si myslím, zaslouží tuto připomínku,” sdělil Petr Cvik, primátor Frýdku-Místku od listopadu 2010 do prosince 2012

Fotografie polistopadových starostů a primátorů doplnily dvě pamětní desky, které už v minulosti nechalo město na magistrátu instalovat, a které obsahují jména všech purkmistrů, starostů a primátorů jak Frýdku, tak Místku od roku 1539 až do současnosti.
Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků