Zastupitelé F-M schválili rozpočet na rok 2020. Město bude hospodařit s více než 1,6 mld KČ

Ve středu ve městě usedli zastupitelé. Schvalovali mimo jiné návrh rozpočtu na rok 2020. Rozhodovali o zavedení nové vyhlášky o regulaci hlučných činností nebo o zavedení nového programu na podporu výsadby dřevin v soukromých zahradách.

Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu se uskutečnilo 7. zasedání zastupitelstva města. Zastupitelé mimo jiné schválili návrh rozpočtu na rok 2020, který počítá s částkou převyšující 1, 6 miliardy korun.

“Nebudeme mít žádné rozpočtové provizorium. Je pravda, že běžné příjmy začínají postupně nedostačovat běžným výdajům, proto v dalších měsících plánujeme s vedením města připravit balíček úsporných opatření, nicméně ty stěžejní investiční akce jsou v rozpočtu na příští rok zahrnuty. Plánuje se výstavba kanalizace, hlavně v okrajových částech, na kterou půjde zhruba čtvrt miliardy korun. Počítáme s dotací, ale ta bude záležet na tom, kolik lidí se na kanalizaci ve výsledku připojí. Další investiční akcí je například rekonstrukce městské knihovny, která se připravovala několik let, přestavba budovy na ulici Těšínská na budovu pro městskou policii, rekonstrukce bývalé banky Haná pro úředníky, nebo rozšíření centrálního hřbitova a mnoho dalších akcí. Budeme i pokračovat v rekonstrukci bytových jader v Penzionu pr seniory, máme i další investice například do Hospice nebo Žirafy, případně do Penzionu pro seniory,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na stole měli zastupitelé také vyhlášku o odpadech, kterou bylo nutné z důvodu novelizace zákona upřesnit. Vedení města při této příležitosti navrhlo, aby ve vyhlášce byla rozšířena úleva od poplatku pro děti až do 6 let s účinností od příštího roku. Zastupitelé návrh podpořili.

“Důvodem je, že jsme se na tom dohodli jako koalice, je to průnik volebních programů všech politických stran v koalici. Předtím jsme to měli do tří let, teď je to do šesti let. Je to podpora mladým rodinám, je to naše budoucnost, a tak jim takto chceme pomoci. Ten rozdíl nebude nijak zásadní, co se týká financí, je to rozdíl necelý milion korun,” řekl Pobucký.

Zastupitelé rozhodovali například také  o zavedení nové vyhlášky o regulaci hlučných činností nebo o zavedení nového programu na podporu výsadby dřevin v soukromých zahradách. O dalších tématech vás budeme ještě podrobněji informovat.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků