Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič ukradeného auta havaroval na prostřelených pneumatikách

Divoká honička se strhla ve středu večer ve Frýdku-Místku. Policejním hlídkám se snažil ujet řidič v ukradeném audi.

Policisté zjistili při rutinní kontrole registrační značky, že auto je v databázi odcizených vozidel. Řidiče se pokusili zastavit, ten o kontakt se zákonem však nestál a začal ujíždět ve směru do města. 

Do pronásledování se zapojilo několik autohlídek, které se ho pokusily zastavit i pomocí zátarasu na silnici. Ten však prchající řidič objel přes chodník a trávník. Policisté v té chvíli po vozidle stříleli. 

“Řidič osobního vozidla na zákonné výzvy k zastavení nereagoval a začal s autem ujíždět ve směru na Frýdek Místek. Svou jízdou ohrožoval policisty i ostatní účastníky silničního provozu. I přes opakované výzvy k zastavení nereagoval a při pronásledování poškodil služební vozidlo. K zastavení ujíždějícího automobilu byla použita i služební zbraň. Následně auto s poškozenými pneumatikami narazilo ve slepé ulici do oplocení rodinného domu. Celá osádka byla na místě policisty za použití donucovacích prostředků zadržena. V tuto chvíli probíhají úkony trestního řízení. O zahájení trestního stíhání zadržených osob bude rozhodnuto zítřejšího dne. Ke zranění policistů ani dalších osob nedošlo,” sdělila TV Polar policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků