Řidič ukradeného auta havaroval na prostřelených pneumatikách

Divoká honička se strhla ve středu večer ve Frýdku-Místku. Policejním hlídkám se snažil ujet řidič v ukradeném audi.

Policisté zjistili při rutinní kontrole registrační značky, že auto je v databázi odcizených vozidel. Řidiče se pokusili zastavit, ten o kontakt se zákonem však nestál a začal ujíždět ve směru do města. 

Do pronásledování se zapojilo několik autohlídek, které se ho pokusily zastavit i pomocí zátarasu na silnici. Ten však prchající řidič objel přes chodník a trávník. Policisté v té chvíli po vozidle stříleli. 

“Řidič osobního vozidla na zákonné výzvy k zastavení nereagoval a začal s autem ujíždět ve směru na Frýdek Místek. Svou jízdou ohrožoval policisty i ostatní účastníky silničního provozu. I přes opakované výzvy k zastavení nereagoval a při pronásledování poškodil služební vozidlo. K zastavení ujíždějícího automobilu byla použita i služební zbraň. Následně auto s poškozenými pneumatikami narazilo ve slepé ulici do oplocení rodinného domu. Celá osádka byla na místě policisty za použití donucovacích prostředků zadržena. V tuto chvíli probíhají úkony trestního řízení. O zahájení trestního stíhání zadržených osob bude rozhodnuto zítřejšího dne. Ke zranění policistů ani dalších osob nedošlo,” sdělila TV Polar policejní mluvčí Pavla Jiroušková.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků