Příběh Vánoc zavede návštěvníky do frýdeckého betléma

Turistické informační centrum připravilo pro všechny zájemce speciální vánoční komentovanou prohlídku s průvodcem. Na návštěvníky čeká nevšední Příběh Vánoc, který je zavede až do frýdeckého betléma.

Zastavit se na chvíli v čase, zapomenout na všechen předvánoční shon a nechat se obohatit pokojem a radostí, toto a mnohem více nabízí zájemcům nejen z řad obyvatel Frýdku-Místku, ale i okolních obcí Turistické informační centrum. V rámci tradičních Dnů s průvodcem si jako každý rok v adventním čase připravilo komentovanou prohlídku s názvem Zažij příběh Vánoc. Účastníci se společně dotknou historie i zajímavostí tří významných frýdeckých sakrálních památek a odkryjí závoj tradic a symbolů Vánoc, aby tak objevili jejich skutečný význam!

“S andělskou průvodkyní Kristýnou se cesta městem promění v kouzelné putování k jesličkám do frýdeckého Betléma, které ještě obohatí příběhy a legendy ze života svatých, povídání o místním slavení českých Vánoc a jejich harmonické propojení s liturgickým slavením roku,” sdělila PR manažerka TIC F-M Lucie Talavašková.

Za příběhem Vánoc se zájemci vydají ve středu 18. prosince, sraz je u kostela sv. Jošta v 16 hodin. Akce je vhodná i pro děti.

“Trasa, která není náročná, povede od kostela sv. Jošta přes kostel sv. Jana Křtitele k jediné bazilice v Moravskoslezském kraji a národní kulturní památce bazilice minor Navštívení Panny Marie ve Frýdku, kde bude putování zakončeno společným koledováním s malými zpěváčky ze Základní umělecké školy Frýdek-Místek,” dodala Talavašková.

Komentované putování je zdarma a koná se za každého počasí.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků