Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj vypáčil charitativní pokladničku pod vánočním stromem, chyběly mu prý peníze

Vánoce má každý člověk spojeny s láskou, přátelstvím, štědrostí a laskavostí. Bohužel se mezi námi najdou ale i lidé, kteří to mají jinak. Ve Frýdku - Místku dva dny před štědrým dnem zadrželi policisté zloděje, který přímo na náměstí Svobody ukradl peníze z kasičky pro potřebné. Jde o sbírku, která nese název Vánoční strom a je určena pro hospic.

Už od začátku prosince zdobí náměstí Svobody ve Frýdku - Místku vánoční strom. Už tradičně je jeho součástí i sbírka s názvem Vánoční strom. Přímo pod jehličím je totiž kasička, kde mohou lidé přispívat potřebným. A právě tu si vyhlédl zloděj. Vyrušil ho ale kolemjdoucí a tak utekl. Neodradilo ho to a přišel znovu. “Podezřelý se vybavil lepším nářadím, díky kterému se mu do pokladny podařilo vniknout. Vybrané peníze dal do příruční tašky a dal se na útěk. Netušil však, že jeho počínání celou dobu sledovali strážníci Městské policie Frýdek-Místek prostřednictvím kamerového systému,” popisuje mluvčí PČR Frýdek - Místek Eva Michalíková.

Strážníci ho krátce pronásledovali. Zloděj odhodil po cestě bundu, nářadí i ukradené peníze. Stejně byl ale dopaden a předán policii. Peníze byly vráceny městu. Kasičku bude na náměstí do konce roku. 

“Výtěžek je určen pro městský Hospic, a to na zakoupení antidekubitních matrací, které pomáhají předcházet vzniku proleženin u dlouho ležících pacientů.  Zájemci mohou přispět do pokladničky přímo u vánočního stromu nebo zaslat peníze na číslo účtu 4444100/0300,” říká primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Policisté už zloději ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření  ze spáchání trestného činu krádeže, za který mu hrozí 2 roky za mřížemi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry