Zloděj vypáčil charitativní pokladničku pod vánočním stromem, chyběly mu prý peníze

Vánoce má každý člověk spojeny s láskou, přátelstvím, štědrostí a laskavostí. Bohužel se mezi námi najdou ale i lidé, kteří to mají jinak. Ve Frýdku - Místku dva dny před štědrým dnem zadrželi policisté zloděje, který přímo na náměstí Svobody ukradl peníze z kasičky pro potřebné. Jde o sbírku, která nese název Vánoční strom a je určena pro hospic.

Už od začátku prosince zdobí náměstí Svobody ve Frýdku - Místku vánoční strom. Už tradičně je jeho součástí i sbírka s názvem Vánoční strom. Přímo pod jehličím je totiž kasička, kde mohou lidé přispívat potřebným. A právě tu si vyhlédl zloděj. Vyrušil ho ale kolemjdoucí a tak utekl. Neodradilo ho to a přišel znovu. “Podezřelý se vybavil lepším nářadím, díky kterému se mu do pokladny podařilo vniknout. Vybrané peníze dal do příruční tašky a dal se na útěk. Netušil však, že jeho počínání celou dobu sledovali strážníci Městské policie Frýdek-Místek prostřednictvím kamerového systému,” popisuje mluvčí PČR Frýdek - Místek Eva Michalíková.

Strážníci ho krátce pronásledovali. Zloděj odhodil po cestě bundu, nářadí i ukradené peníze. Stejně byl ale dopaden a předán policii. Peníze byly vráceny městu. Kasičku bude na náměstí do konce roku. 

“Výtěžek je určen pro městský Hospic, a to na zakoupení antidekubitních matrací, které pomáhají předcházet vzniku proleženin u dlouho ležících pacientů.  Zájemci mohou přispět do pokladničky přímo u vánočního stromu nebo zaslat peníze na číslo účtu 4444100/0300,” říká primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Policisté už zloději ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření  ze spáchání trestného činu krádeže, za který mu hrozí 2 roky za mřížemi.
Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pankrác 45 / představení Švandova divadla

03.02. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků