Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozvíjí technické myšlení a učí programovat. O kroužek Legorobotiky je ve F-M velký zájem

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku nabízí dětem i dospělým celou řadu kroužků a kurzů. Jedním z nich je i Legorobotika. Ta je určena dětem školního věku, které se v ní naučí zkonstruovat a následně programovat vlastní roboty.

Rozvíjet u dětí technické myšlení, učit je základům mechaniky, seznamovat je se základními konstrukcemi strojů, principy mechanismů a se základy programování, tak nejen toto mají za cíl děti naučit ve Středisku volného času Klíč, a to v oblíbeném kroužku Legorobotiky.

“Tady se děti učí konstruovat, programovat a ovládat roboty. Mají tady všechno kolem roborotiky, ozubených převodů a dalších technických vymožeností. Děti se tu schází jednou týdně, máme už těch kroužku pět, začátečníky a pokročilé od 6 do 16 let. Děti se tu učí, některé pak učí i nás. Ty robotické lego stavebnice nejsou levné, proto se účastníme i nějakých projektů. Naposledy nám pomohl Moravskoslezský kraj projektem pro podporu polytechnického vzdělávání a díky tomu jsme mohli nakoupit nějaké další roboty,” uvedl ředitel SVČ Klíč Patrik Siegelstein.

Děti na kroužku pracují soustředěně a plánovitě a zpětně vyhodnocují vlastní řešení. Důraz je kladen na týmovou spolupráci a schopnost obhájit a prezentovat vlastní postupy. Děti proto pracují metodou týmového projektu.

“Na začátku si nejprve představíme, co budeme chtít dělat. Pak si to připravíme, ukážeme si to, pak je seznámím s programem, pokud nemají ještě svého robota, tak si ho sestaví, a potom si řekneme, co ten robot tedy bude ve výsledku dělat. Momentálně děláme robota, který si pamatuje směry otáčení jízdy,” popsal vedoucí kroužku Jakub Madzia.

Anketa, účastníci kroužku: 1. “Mě zaujalo programování a rád stavím lego, tak jsem si to chtěl zkusit. Věnuji se tomu druhým rokem a myslím si, že ty základy už mám.” 2. “Narazil jsem na to, zjistil jsem, že tu chodí můj kamarád, tak mě to baví. Hlavně to stavění.” 3. “Vybral jsem si to, protože mě zajímalo programování. Mám tu spoustu kamarádů.” 4. “Chci se naučit programovat a zajímalo mě, jak to funguje.” 5. “My jsme to měli u nás v Brušperku a pak jsem zjistil, že to je i tady. Jde mi nejvíce to stavění.”

Návštěvníci kroužku se účastní také soutěže First Lego League.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyHrtus & Partner s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 100 Kč/hod.

Detail

Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail