Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V SVČ Klíč mohou děti navštěvovat divadelní kroužky. Soubor Štronzo už dokonce hraje své vlastní hry

Středisko volného času Klíč nabízí dětem kromě jiného také divadelní kroužky. Jedním z nich je i soubor Štronzo. Navštěvují jej starší děti a mají za sebou už i nějaká divadelní představení.

Učit se improvizaci, správně vyslovovat, dýchat, tvořit vlastní scénáře a hrát divadelní hry. Toto a mnoho dalšího se naučí děti ve Středisku volného času Klíč na kroužcích divadla. Jedním z divadelních uskupení, které tam už několik let působí, je soubor Štronzo, jehož členové už tyto dovednosti znají a hrají divadlo.

“Jsou to naši nejstarší, kteří už nyní hrají své vlastní divadelní hry, kteří už pracují samostatně. Když jsme měli premiéru divadelního představení, byla to jejich vlastní tvorba, napsali si vlastní scénář, společně jsme ho dali do divadelní tvorby, a bylo to jejich autorské divadlo,” popsala vedoucí Tatiana Rychecká.

Anketa, členové souboru: 1. “Baví mě hrát divadlo. Vede to moje mamka, takže jsme na to přišli spolu. Věnuji se tomu pět let.” 2. “Nejvíc mě na tom baví, že si můžu hrát na něco, co bych chtěl být, ale nemůžu, a že můžu trávit čas s kamarády. Dělám to pátým rokem.”

Také v tuto chvíli pracují členové divadelního souboru na novém představení.

“Jedna holka napsala příběh, podle kterého my budeme vytvářet to představení. Každý z nich má za úkol vymyslet jeden příběh do té celé scény. Pracovat na tom budeme až do května a náš cíl je nazkoušet to představení do doby, než bude divadelní přehlídka v Brně - Brnkání, kam vždycky jezdíme. Děcka se na to těší a je to pro ně motor, aby to stihli mít do té doby hotové,” řekla Rychecká.

Vedle souboru Štronzo nabízí Středisko volného času ještě další dva divadelní kroužky, a to Kašpárci pro děti od 8 do 11 let a Masky pro děti od 10 do 14 let.
Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Šakalí léta / muzikál

22.04. 18:30
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Statutární město Třinec
Třinec
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Frýdek-Místek - Odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy
Frýdek-Místek
od 30 930 do 43 600 Kč/měsíc

Detail

ARCER H&M s.r.o., Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 19 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků