Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poplatky za odpad a psy se ve F-M nemění. Naopak poplatek za odpad neplatí děti do 6 let.

Občané města se ani letos nemusí obávat změny výše poplatku za odpad. I v tomto roce totiž zůstává stejný jako v předešlých letech. Na stejné úrovni jako v minulosti zůstává také výše poplatku za psy.

Výše poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů se ani v letošním roce nijak nezmění. Vedení města se totiž shodlo na zachování jeho výše.

“Poplatek za komunální odpad je neměnný od roku 2007. V roce 2016 od něj byly osvobozeny děti do tří let a od letošního roku se osvobození rozšířilo o děti až do 6 let. Na stejné úrovni jako v minulých letech zůstává také výše poplatku za psy. Nově jsou od poplatku za psa osvobozeni držitelé průkazu ZTP a ZTP/P,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

A nezmění se ani výše poplatku za psa. Ten bude v bytovém domě i v tomto roce činit 1 500 korun na rok, za psa v rodinném domě v katastru Frýdek a Místek 700 korun a v katastru Pánské Nové Dvory, Lískovec, Lysůvky, Chlebovice a Skalice 300 korun. Osoby starší 65 let hradí poplatek za psa ve výši 200 korun. Tuto částku zaplatí také lidé pobírající invalidní, starobní, vdovský, vdovecký a sirotčí důchod, pokud se jedná o jejich jediný zdroj přijmu. Nově jsou od poplatku za psa osvobozeni držitelé průkazu ZTP a ZTP/P. Za každého dalšího psa téhož držitele je poplatek zvýšen o 50%.

“Splatnost poplatku za odpad a psy je do konce května, přičemž poštovní poukázky budeme rozesílat v dubnu. Poplatníkům, kteří hradí poplatek za odpad prostřednictvím realitních kanceláří a společenství vlastníků jednotek, poštovní poukázky rozesílány Nebudou. Poplatky hradí čtvrtletně v nájmu, a realitka nebo společenství je pak odvádí městu. Poplatky lze hradit několika způsoby, poštovní poukázkou prostřednictvím pošty, v hotovosti nebo kartou na pokladnách magistrátu jak ve Frýdku, tak v Místku, převodem na bankovní účet města, prostřednictvím SIPO nebo prostřednictvím portálu občana, který najdete na webu města nebo na uradfm.cz,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Také další potřebné informace lidé naleznou na webu města.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

SG Job s.r.o. - pracoviště Staré Město
Staré Město
od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Třinec
Třinec
od 24 770 do 36 470 Kč/měsíc

Detail

LINK CZ, s.r.o. - pracoviště
Paskov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků