Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gigantická investice míří do dílen ve Frýdku-Místku

Vedení kraje se rozhodlo pro jednu velkou investici do školství. Už v letošním roce začne s výstavbou dílen pro praktické vyučování Střední odborné školy ve Frýdku-Místku.

Tak velká investice do školství je na poměry nejen našeho kraje výjimečná. „V letošním roce bude ta investice 120 milionů korun, ale celkově dosáhne 235 milionů,“ informoval Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje.

Na rozdíl od jiných investic do školství tato nebude spolufinancována z evropských zdrojů. „Z evropských zdrojů to nevyšlo, tak děkuji kolegům, že tato investice prošla,“ podotkl náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczny.

Nové supermoderní dílny budou sloužit především žákům strojírenských oborů. „Je to velký krok ke kvalitnímu technickému vzdělávání na Frýdecko-Místecku,“ dodal Folwarczny.

Studentů na středních školách opět pomalu přibývá. Kraj proto chce do školství významně investovat. V loňském roce se podařilo zmodernizovat dílny v Bruntále, které byly financovány převážně z evropských zdrojů, po Frýdku-Místku by měly následovat další technické školy v kraji.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků