Gigantická investice míří do dílen ve Frýdku-Místku

Vedení kraje se rozhodlo pro jednu velkou investici do školství. Už v letošním roce začne s výstavbou dílen pro praktické vyučování Střední odborné školy ve Frýdku-Místku.

Tak velká investice do školství je na poměry nejen našeho kraje výjimečná. „V letošním roce bude ta investice 120 milionů korun, ale celkově dosáhne 235 milionů,“ informoval Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje.

Na rozdíl od jiných investic do školství tato nebude spolufinancována z evropských zdrojů. „Z evropských zdrojů to nevyšlo, tak děkuji kolegům, že tato investice prošla,“ podotkl náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczny.

Nové supermoderní dílny budou sloužit především žákům strojírenských oborů. „Je to velký krok ke kvalitnímu technickému vzdělávání na Frýdecko-Místecku,“ dodal Folwarczny.

Studentů na středních školách opět pomalu přibývá. Kraj proto chce do školství významně investovat. V loňském roce se podařilo zmodernizovat dílny v Bruntále, které byly financovány převážně z evropských zdrojů, po Frýdku-Místku by měly následovat další technické školy v kraji.
Kdo je pan Schmitt?/ představení Divadla Mír

Zítra
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble / koncert

Zítra
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Koncert ZUŠ / komorní koncerty

20.02. 19:00
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků