Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mimořádně úspěšná baseballová sezóna: Klasik F-M oslavil titul na baseballovém plese

Baseballová sezona v našem regionu byla mimořádně úspěšná – muži Arrows Ostrava obhájili extraligový titul a jejich kolegové z Klasiku Frýdek-Místek vybojovali vítězství v první lize. Oba tituly společně oslavili na třetím baseballovém plese v Kulturním domě ve Frýdku-Místku, kde se uplynulý rok hodnotil.

“Na naše poměry byl velice úspěšný. Muži vyhráli první ligu. V mládežnických kategoriích vyhrála třináctka region, desítky se dostaly na největší turnaj ve své kategorii do Prahy a šlapali jsme Arrowsu na paty v každé kategorii. Za mě super. Zase jsme to trochu zvedli,” řekl prezident BK Klasik F-M Ondřej Gongol.

Baseballisté muži z Frýdku-Místku porazili ve finále Jablonec a mohli se radovat z prvního historického titulu ve druhé nejvyšší české soutěži. O to byla na plese slavnostnější atmosféra.

“Já to vnímám jako velmi silný pocit. Tím, že ten baseball hraji velmi dlouho, tak se ve mě honí strašně moc myšlenek od mládí až do teď. Jsem strašně rád, že je ta akce otevřená, veřejná, že tu není jen pět šest lidí, které znám, ale že se to rozšířilo o rodiče dětí. Program je perfektní, vypadá to úplně jinak než před třeba třemi, pěti lety,” sdělil Martin Drong, hrající trenér BK Klasik F-M.

Ke gratulantům se na plese přidali i hráči mistrovského týmu Arrows Ostrava. Ti ve finále zdolali pražské Eagles.

“Je super, že v loňském roce se podařilo jak nám, tak Frýdku vyhrát své ligy. Je to jenom dobře kvůli spolupráce, kterou tak můžeme navázat,” zhodnotil hrající asistent Arrows Ostrava Aleš Navrátil.

Úspěch mužů z Frýdku – Místku je vynikající vizitka, ale v klubu se netají tím, že jim jde především o východu mladých baseballistů v dětských kategoriích.

“Přál bych si ještě více dětí. Máme jich teď asi sto. Chtěli bychom to zvednout, posílit trenérské týmy a přilákat nějaký velký baseball do Frýdku, což by mohl být Pohár mistrů, který uvažujeme, že budeme s Ostravou dělat. Věříme, že se to podaří a přivítáme tady v červnu top týmy Evropy,” přál si Ondřej Gongol.

“Čím více dětí, tím lépe v dnešní velké konkurenci sportu, které dneska jsou. Existuje internet a rodiče mají spoustu možností, kam své děti poslat. Sto je pěkné číslo, ale bylo by pěkné, kdyby to narůstalo,” řekl Martin Drong.

A jaké je baseballové přání do nového roku?

“Postupnou profesionalizaci, ale ne ve smyslu peněz, nýbrž kvality, postupný nárůst, udržitelnost, dobré jméno v celé ČR a i mimo republiku. Aby Frýdek-Místek nebylo jen město na východě, o kterém ví pár lidí, ale aby bylo spojeno s baseballem,” dodal Drong.

Téměř dvě stovky návštěvníků baseballového plesu se skvěle bavily a baseballisté už teď slíbili, že plesová tradice bude v BK Klasik Frýdek-Místek pokračovat i v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy