Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poplatky za odpad a psy mohou lidé hradit ve Frýdku i v Místku

Zbystřit by měli ti, kteří se chystají uhradit poplatek za psa nebo za odpady. Stále častěji se stává, že obyvatelé Místku jezdí hradit poplatky do frýdecké pobočky magistrátu a naopak, což není nutné. V prvním příspěvku vám prozradíme více.

Jako každý rok i letos mají občané Frýdku-Místku povinnost uhradit poplatek za komunální odpad a za psy. Výše poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů se v letošním roce opět nijak nemění. Naopak jsou o něj osvobozeny děti do 6 let. Na stejné úrovni jako v minulých letech zůstává také výše poplatku za psy. Nově jsou od poplatku za psa osvobozeni držitelé průkazu ZTP a ZTP/P.

“Splatnost poplatku za odpad a psy je do konce května, přičemž poštovní poukázky budeme rozesílat v dubnu. Poplatníkům, kteří hradí poplatek za odpad prostřednictvím realitních kanceláří a společenství vlastníků jednotek, poštovní poukázky rozesílány nebudou. Poplatky hradí čtvrtletně v nájmu, a realitka nebo společenství je pak odvádí městu,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Poplatky mohou lidé hradit několika způsoby: poštovní poukázkou prostřednictvím pošty, převodem na bankovní účet města, SIPEm, přes portál občana, který je buď na webu města nebo na stránkách www.uradfm.cz, a nebo samozřejmě na pokladnách magistrátu.

“Při té příležitosti bych chtěl připomenout, že magistrát má dvě pokladny, na kterých občané mohou hradit poplatky za odpad nebo psa. Jedna pokladna je v budově frýdeckého magistrátu na ulici Radniční a druhá pokladna funguje v budově magistrátu na ulici Politických obětí v Místku (tedy v budově se vyřizují mimo jiné občanky, pasy nebo řidičáky). To znamená, že není nutné, aby lidé z Místku jezdili hradit poplatky na pokladnu do Frýdku, což se často děje. Na obou pokladnách lze platit hotově i kartou, a to každý pracovní den,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V pondělí a ve středu mají pokladny otevřeno od 9 do 11:30 a od 12:15 do 16:30 hodin, v úterý a pátek od 9 do 11:30 a od 12:15 do 13 hodin. Otevírací doba ve čtvrtek je od 9 do 11:30 a od 12:15 do 14:30 hodin.
Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Šakalí léta / muzikál

22.04. 18:30
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Statutární město Třinec
Třinec
od 24 770 do 36 470 Kč/měsíc

Detail

První KEY-STAV, a.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 360 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace [668]
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků