Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přijďte se pobavit do Frýdku-Místku. Už tuto sobotu město ožije masopustním jarmarkem

Už tuto sobotu město ožije Masopustním jarmarkem. Připraveno bude bohaté občerstvení a nebudou chybět ani stánky s tradičním zbožím. Součástí bude také tradiční veselý průvod masek.

V sobotu 15. února od od 8 do 16 hodin proběhne na místeckém náměstí Svobody v pořadí už čtvrtý ročník Masopustního jarmarku. Lidé se mohou těšit na tradiční průvod masek, ale i představení kejklířů, komediantů a kouzelníků. K dobré náladě zahraje masopustní kapela. Chybět nebudou zabijačkové pochoutky a farmářské výrobky.

„Masopust je označován za jeden z nejveselejších svátků v roce. Je oslavou konce zimy a začátku předjaří. Je ale taky spojován s přípravou na dlouhý půst před Velikonocemi, to znamená, že je obdobím hodování. Masopustní jarmark na náměstí bude opět ve znamení farmářských trhů a taky zabijačky. Ve stáncích budou své zboží nabízet převážně časem prověření farmáři z farmářských trhů, které město pořádá pravidelně od května do listopadu. Na pultech stánků nebudou chybět perníčky, koláče, vdolky, ale taky sýry, med a marmelády. Široká bude i nabídka zabijačkových výrobků od ovaru a tlačenky přes jelita a jitrnice až po zabijačkovou polévku,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Návštěvníci si pochutnají ale také na grilovaných klobásách i sýrech, plackách, langoších, či trdelnících a chybět samozřejmě nebude ani svařák nebo punč. 

„Masopustní program jsme letos prodloužili oproti minulému roku o celé tři hodiny, takže potrvá až do 16 hodin. Připraveny jsou hned tři průvody masopustních masek, které projdou náměstím a jeho přilehlými uličkami. Každý, kdo se do nich v masce zapojí, dostane sladkou odměnu. Novinkou je letos také doprovodný program. Děti se mohou těšit na pohádku, pimprlové divadélko, kejklíře a komedianty i kouzla a čáry. Zajímavé bude také povídání řezníka Krkovičky o zabijačkových produktech s ukázkou porcování prasete a výrobou jelit, jitrnic i tlačenky. Na programu je od 10 hodin,“ uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Masopustní období nastává po svátku Tří králů a trvá až do Popeleční středy, kdy začíná dlouhý čtyřicetidenní půst trvající až do Velikonoc.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy