Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

F-M investuje do oprav silnic desítky milionů ročně, letos to bude 43 milionů

Desítky milionů korun ročně investuje město do oprav silnic a chodníků. I v tomto roce jsou v plánu velkoplošné opravy v několika lokalitách, pokračovat se bude v už probíhajících stavbách a samozřejmostí budou také vysprávky výtluků.

Pro letošní rok vyčlenilo město ze svého rozpočtu na opravy silnic a chodníků 43 milionů korun, tedy o dva miliony více než loni. Z celkové částky půjde 22 milionů korun do oprav silnic. Na obnovu chodníků je vyčleněno 21 milionů korun, což je oproti loňsku dokonce o 8 milionů více.

“Počítáme s opravou silnic na ulici E. Destinové nebo Resslové i s opravou ulice T. G. Masaryka. Ta bude navazovat po opravě Rubikovy křižovatky. Ta by měla skončit v jarních měsících. Takto je to naplánováno, protože potom bude dělat opravy ŘSD na nájezdech u Polárky a od soudu a budou následovat opravy MS kraje na ulici Lískovecká, takže je potřeba, aby do té doby byla Rubikova křižovatka dána dohromady. Co se týče chodníků, tak se opraví chodníky na ulici Třanovského a další, které se opravu zaslouží,” náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

V plánu jsou také každoroční vysprávky výtluků. 

“V průběhu března budeme určitě mapovat aktuální stav vozovek v návaznosti na zimní období. I když ten charakter počasí je zatím velice pozitivní, tak se určitě nějaké vady ve vozovkách budou. Během března a dubna pak budou realizovány a napočítávány jednotlivé zakázky, aby ty práce mohly být zahájeny s jarními měsíci, kdy začnou fungovat dodavatelé obalované živičné směsi a my v plné síle nastoupíme předpokládám od 1. dubna na jednak vysprávky operativní a jednak i plánované celoplošné,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Kromě běžných oprav a údržby město investuje také do větších projektů, které už započaly a v letošním roce budou pokračovat. Do opravy Rubikovy křižovatky, která dosud stála 17,5 milionu korun a dotace činila 15 milionů korun vloží město v tomto roce zhruba 27,5 milionů korun, z toho až 16,8 milionu korun může získat zpět z dotace. Do prací souvisejících se stavbou obchvatu pak město investuje zhruba 55 milionů korun. Tyto peníze půjdou do mostů a přeložek místních komunikací, které z projektu obchvatu vypadly, ale pro město jsou důležité, a to zejména v souvislosti se spojením s rekreační zónou Olešná. Proto město staví mosty a přeložky místních komunikací na vlastní náklady. Má na ně letos přislíbenou dotací až ve výši 45,3 milionu korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy