Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M proběhl večírek na propagaci dárcovství krve. Dárci krve si vysloužili ocenění

V národním domě v Místku proběhl ples na propagaci dárcovství krve. Součástí akce bylo kromě zábavy a tance ocenění dárců za čtyřicet a osmdesát bezpříspěvkových odběrů krve.

Sál národního domu v Místku se stal dějištěm společenského večírku na propagaci dárcovství krve. Více než šedesát dárců přijalo pozvání oblastního spolku Českého červeného kříže Frýdek-Místek, který akci zorganizoval, aby se za svou záslužnou činnost pobavili a převzali ocenění za bezpřízpěvkové dárcovství krve. 

“Dárci si zde dnes vyzvednou svá ocenění, což je za 40 bezplatných odběrů zlatá medaile MUDr. Jana Jánského a za 80 odběrů zlatý kříž třetí třídy. Potom jim budou předány nějaké drobné dárky, které věnuje Červený kříž, město Frýdek-Místek, Krevní centrum Dr. Bubeníka a náš sponzor. Jsme rádi, že tuto akci dárci přijímají a že s námi stráví příjemný večer,” řekla Jana Stanovská, ředitelka OS ČČK F-M.

Anketa: ocenění dárci: 1.”Jsem velice rád, že se něco takového dělá, že se oceňuje. Krev daruji odmlada. Daroval jsem více než čtyřicetkrát.” 2. “Darovala jsem už asi devadesátkrát. Ráda pomáhám, dělám to ráda a budu pokračovat.”

Společenský večírek na propagaci dárcovství krve a humanitární činnosti vůbec pod záštitou primátora města proběhl už po čtyřicáté.

“Město podporuje celoroční činnost ČČK, a to proto, že tato organizace je pro všechny velmi prospěšná. Jen díky ní máme spoustu dobrovolníků, kteří darují krev, plazmu i kostní dřeň. Bez této činnosti bychom mohli mít jako společnost problém. Děkuji jak všem z ČČK, tak také všem dárcům a dárkyním, kteří jsou ochotni darovat část sebe ostatním,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Se setkáním a oceněním dárců počítají organizátoři i v příštím roce, kdy společenský večírek na propagaci dárcovství krve otevře pátou dekádu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy