Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Statisícům řidičů letos končí platnost řidičáků, nejste mezi nimi?

Více než půl milionu řidičům v celé zemi letos končí platnost řidičských průkazů. Je proto vhodné si doklady včas zkontrolovat a v případě potřeby zařídit nové. Vyhnete se tak pokutám za případné řízení s neplatným řidičákem.

Během tohoto roku vyprší podle údajů Ministerstva dopravy desetiletá platnost řidičského průkazu více než 850 tisícům řidičů. Za řízení auta bez platného řidičského průkazu mohou policisté udělit pokutu do dvou tisíc korun, v případě správního řízení může činit až dva a půl tisíce. Není proto od věci si platnost řidičáku zkontrolovat.

“V případě, že jim bude končit, je třeba zajít na úřad s rozšířenou působností, kde zažádají o vydání nové ŘP, Stačí jim OP, ŘP a na místě budou vyfotografováni, popřípadě může být použita jejich aktuální fotografie z registru osob. Výdejní doba trvá zhruba 20 dnů,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Vyměnit si řidičský průkaz je možné na jakémkoliv úřadě s rozšířenou působností, a to bez ohledu na trvalý pobyt. Aby byla výměna zdarma, je nutné o nový řidičák zažádat nejdříve tři měsíce před ukončením jeho platnosti. V případě potřeby je možné o vydání nového dokladu zažádat i dříve, ovšem za poplatek 200 korun. Pokud někomu nevyhovuje standardní výdejní doba, může zažádat o vydání i zrychleně, a to do pěti pracovních dnů. To je ovšem zpoplatněno částkou 700 korun. 

“U nás ve městě máme rezervační systém, kdy je možné se zarezervovat přes internetové stránky, kde je sekce online, a pak mohou přijít občané na čas a nemusí stát řadu,” dodal Deutscher.

Podrobnější informace mohou lidé nalézt na webových stránkách města.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Saft Ferak a.s., pracoviště Raškovice
Raškovice
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

STAVBY a STATIKA spol. s r.o.
Třinec
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

B + J stavební s.r.o. - pracov. Dolní Lomná
Dolní Lomná
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků