Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od 9. března budou ve F-M rozmístěny velkoobjemové kontejnery

Blíží se jaro, a to je ten správný čas na pořádný jarní úklid. Pokud máte doma nepotřebné věci, v následujících dnech se jich můžete zdarma zbavit. Magistrát ve spolupráci s Frýdeckou skládkou totiž připravil další harmonogram svozu objemného odpadu.

Udělat pořádek v domácnostech i ve sklepích mohou v březnu udělat všichni ti, kteří poctivě vyčkávali na kontejnery pro objemný odpad. Právě nyní je totiž město, které nepolevuje v boji proti odkládání nepotřebného nábytku k popelnicím, což je podle zákona o odpadech zakázáno a hříšníkům za to hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun, začne po městě rozmisťovat.

“Kontejnery budeme postupně přistavovat v různých lokalitách města od 9. března. Chceme tak omezit odkládání starého nábytku, matrací nebo koberců k popelnicím, což je zakázáno a umožnit tak občanům zbavit se těchto věcí zdarma a bez obav z postihu. Kontejnery budeme po městě přistavovat taky v květnu, červenci, září a listopadu. Loni do nich občané odložili přes 380 tun odpadu,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Starou matraci, křeslo nebo koberec u popelnice můžeme ve Frýdku-Místku vidět poměrně často. Je to nešvar, který nejen že nevypadá hezky, ale hlavně stojí nemalé peníze, které město musí následně vynaložit na jeho svoz. Sváží ho totiž zvlášť vypravené vozidlo do recyklačního střediska, kde se dále třídí. Kontejnery proto město rozmisťuje v daleko větší míře než kdysi a i svozových míst je více.

“Kontejnery budeme postupně přistavovat na 68 svozových místech ve městě, zejména půjde o sídliště. Kontejnery budou v daném místě přistaveny vždy dopoledne uvedeného dne, nejpozději do 14 hodin, a odváženy budou následující den mezi 6 až 12 hodinou. Do přistavených kontejnerů patří objemný odpad (např. nábytek, koberce, matrace), nepatří do nich nebezpečný ani stavební odpad, například monitory, počítače, lednice, mrazáky a podobně,” řekla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Takový to odpad mohou lidé odkládat ve sběrných dvorech, kterých je na území města hned několik. Podrobnější informace a harmonogram svozu zájemci naleznou na webových stránkách města. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků