Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vjezd vozidel na Frýdecký hřbitov bude omezen. Bude nutné povolení správce

Pokud jste byli do této chvíle zvyklí, že můžete vjíždět autem na hřbitov v Panských Nových Dvorech, zbystřete. Město totiž vjezd na centrální pohřebiště omezilo. Od 16. března už bude vjezd možný pouze na povolení.

Nájemci hrobových míst i návštěvníci frýdeckého hřbitova v Panských Nových Dvorech se musí připravit na omezení vjezdu motorových vozidel na tento hřbitov. Všechny brány se dočkají takové úpravy, aby jimi auto už neprojelo.

“Naše společnost coby správce se léta potýkala s tím, že jsme měli rozježděné plochy. Bylo to údržbou našich zaměstnanců, stávalo se to kvůli investičním akcím, které tady teď poslední tři čtyři roky probíhaly, na druhé straně se tu ale pohybují kameníci a spousta fyzických osob, které tam neoprávněně vjížděla i přes zákaz vjezdu, který zde je. Potýkali jsme se tu s opakovanou údržbou, terénními úpravami a výsevy trávy,” předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

“V řádu veřejných pohřebišť je uvedeno, že vjíždět autem na hřbitov je možné jen s prokazatelným souhlasem provozovatele, tedy společností TS a.s. Téměř nikdo to ale nerespektoval. Docházelo tak k poškozování hrobových zařízení, ale taky travnatých ploch nebo chodníků, ke kterému se samozřejmě nikdo dobrovolně nehlásil. Větší přehled o pohybu vozidel na hřbitově by měl tomuto nešvaru zabránit,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Hřbitovní brány se autům definitivně uzavřou 16. března, Poté bude možný vjezd pouze s povolením.

“Bude tam ten prostor uzavřen, bude jen pro pěší. Bude tam možnost jen pro kameníky, se kterými se budeme domlouvat na způsobu, bude tam moci vjet Frýdecká skládka z hlediska svozu a vývozu odpadu. Jinak tam opravdu chceme ten vjezd omezit. Na všech ostatních veřejných pohřebištích v okrajových částech města tato možnost vůbec není a nikdo tam vjíždět nepotřebuje,” uvedl Kohut.

Pokud budou mít návštěvníci nezbytně nutnou potřebu do areálu hřbitova vjet autem, mohou si u vstupu do smuteční síně zazvonit na správce. Ten žádost zváží a rozhodne, zda vjezd povolí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Dagmar Dvořáková
Frýdek-Místek
od 168 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry