Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek vybuduje další veřejně přístupné workoutové hřiště

Volně přístupné pohybové aktivity pro občany města. Záměr, se kterým vedení magistrátu ve Frýdku-Místku rozšiřuje nabídku workoutových hřišť. Nově byla schválena výstavba dalšího u 11. Základní školy Jiřího z Poděbrad. Vyjde na 321 tisíc korun a hotové by mělo být během letošního léta.

Workoutová hřiště si získávají u dětí i dospělých stále větší oblibu. Jsou totiž jednoduchá, snadno přístupná a úplně pro každého. Nově se chystá magistrát vybudovat další hřiště u 11. Základní školy v Místku, které se přezdívá zelená, na Sídlišti Slezská.

Anketa: 1.) "Asi by to bylo dobré, aspoň by bylo dobré, že tady budou všichni cvičit." 2.) "Já tady chodím na školu, takže pro mě by to bylo mega dobré, já jsem tam už byl několikrát." 3.) "Za rok tady nastoupím na tady tu školu a bylo by to dobré." 4.) "Chodím na workoutové hřiště a tady by to bylo super." 5.) "Bylo by to asi dobré pro ostatní, kteří chodí, já nechodím, já jsem byla jenom jednou, párkrát."

11. Základní škola má 467 žáků a budoucí hřiště využijí pedagogové i k výuce hodin tělocviku.

Libor Kuča, ředitel 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad: "Právě že to je jedna z forem, která se domníváme dneska je velice populární. Ta různá úponová cvičení, která ty děti mohou vést zase k nějaké jiné formě pohybu, což i naši tělocvikáři velice přivítají, když budou moci toto tady využívat, tak se domnívám, že určitě ano."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Cvičební prvky budou z kovových a dřevěných materiálů, budou tam bradla, žebřiny, různé typy hrazd – lomené, dělené svislé a podobně. Bude tam i šikmá otočná lavice a stupňovaná lavice. Upravena bude i dopadová plocha, kterou bude tvořit i pryžová dlažba. Náklady činí 321 tisíc korun, což je o 92 tisíc méně, než byla předpokládaná cena."
Libor Kuča, ředitel 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad F-M: "Jsou to i zařízení taková, která se dají uchovávat relativně dlouhou dobu bez nějakých velkých technických zásahů, protože mají relativně dobrou životnost, takže myslím si, že i po této stránce je to jakési obohacení pro ten volný čas nejenom dětí, ale jsem pevně přesvědčen, že i dalších lidí z jiných věkových kategorií, nejenom žákovských."

Hřiště bude přístupné i veřejnosti a podle posledních zpráv by jeho realizaci už nemělo nic stát v cestě. Hotové by mělo být během letošního léta.

Libor Kuča, ředitel 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad F-M: "Celý ten areál je vlastně připraven k takové celkové rekonstrukci a úpravě. Je to oplocený areál, ale jedna z podmínek pro zřízení tohoto workoutového prostoru bylo, že ten prostor bude veřejně přístupný, a to určitě po domluvě s naším zřizovatelem budeme schopni zajistit, aby to tak mohlo být a fungovat."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Našim záměrem je rozšiřovat nabídku volně přístupných pohybových aktivit pro občany města a podporovat tak pohyb a zdravý životní styl. Workoutová hřiště to splňují, takže je hodláme budovat i na dalších místech ve městě."

Aktuálně už má město podobná hřiště v areálech 8. Základní školy v Místku a 5. Základní školy ve Frýdku nebo na různých sídlištích jako například ve vnitrobloku ve Staré Slezské.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy