Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výdejna potravinové pomoci, Centrum aktivních seniorů i Beskydské ortopedické dny. F-M pošle dotace do sociální oblasti

Frýdek-Místek |

Výdejna potravinové pomoci i Centrum aktivních seniorů dostanou od magistrátu peníze na částečnou úhradu nákladů spojených s jejich provozem. Rozhodli o tom zastupitelé, kteří v rámci dotací do sociální oblasti podpořili také pořádání Beskydských ortopedických dnů.

Výdejna potravinové a materiální pomoci na Malém Koloredově oslaví letos už dva roky svého fungování. Loni sem chodilo pravidelně zhruba 450 klientů, letos je jich kolem 350.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Máme výdej třikrát týdně, chodí nám tady lidé bez domova. Lidé, kteří jsou sociálně slabí, důchodci nám tady chodí i rodiny s dětmi."

Během pandemie byla výdejna zavřená, jen co po rozvolnění otevřela, přišlo zhruba 80 lidí.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Tady nám stojí hodně lidí za sebou, tak jsme museli udělat nějaká opatření. Máme dezinfekce, tady máme čáry, můžete se podívat, máme rozestupy, hlídáme to, venku stojí dva lidé, korigují to, aby lidé se nějak neshlukovali, máme i roušky."

Potraviny tady získávají z velkých obchodních řetězců, které jim je darují většinou těsně před koncem spotřeby.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Tady máme vlastně z pompa, potravinové pomoci. To jsou takové základní potřeby, jako jsou konzervy, rýže, kakao, sunary máme pro maminky, pleny a z Tesca a z potravinové banky nám chodí vlastně tady tyto potraviny. Některé mají minimální dobu trvanlivosti, dodávají se také vlastně zelenina, pečivo."

Zastupitelé Frýdku-Místku na svém posledním zasedání rozhodli, že letos výdejnu podpoří částkou 100 tisíc korun.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Určitě nám to pomůže, protože tady musíme platit městu nějaký nájem zase a je to o pomoc ta, že tu výdejnu můžeme mít otevřenou."
Marcel Sikora, náměstek primátora F-M: "Další peníze získá nemocnice na pořádání Beskydských ortopedických dnů. Je to akce, na které si lékaři i sestry z daného oboru vyměňují své poznatky a zkušenosti, což je cenným přínosem."
Petr Kozák, primář Ortopedicko-traumatologického odd. Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Jsme rádi, že město se takto postavilo k naší odborné akci, která je vlastně prezentací nejenom naší nemocnice, ortopedického oddělení, ale také našeho města. Bývá tam účast kolem 180 až 200 lékařů, plus sesterská sekce. První vznikla v roce 2004 a pokračujeme každé dva roky."
Marcel Sikora, náměstek primátora F-M: "Peníze na úhradu provozních nákladů, přesněji na spotřebu energií dostane také loni zprovozněné centrum aktivních seniorů na ulici Anenské v Místku.

To bylo dočasně kvůli pandemii koronaviru uzavřeno. Nicméně v minulých dnech už částečně obnovilo provoz.

Nahlásit chybu


K tématu

Moravskoslezský kraj dá 13 milionů korun na sociální programy

13. října 2025 18:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj bude i příští rok podporovat sociální programy různých organizací. Peníze dostanou projekty, které zlepšují život v místních komunitách, posilují vzájemné vztahy a pomáhají lidem, kteří se ocitli v náročné životní situaci. Celkem je na to připraveno přes 13 milionů korun.


Malé dítě vypadlo nad ránem z okna v Havířově. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

Včera 19:23, vydáno včera 9:09 | Havířov | Jiří Cileček

Šílený dětský pláč probudil obyvatele ulice Kosmonautů v Havířově. Ve čtvrtek nad ránem tam vypadlo z okna malé dítě. Na místo se okamžitě sjeli policisté, záchranáři a dorazil i vrtulník. Ten později dítě přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

MS kraj prezentoval své kulturní organizace v Chotěbuzi

MS kraj pozval veřejnost do Archeoparku Chotěbuz na akci Tajemství hradiště. Na jednom místě se tam představily jeho kulturní příspěvkové organizace, které návštěvníkům nabídly ochutnávku své činnosti prostřednictvím her, soutěží a interaktivních aktivit.

Kvůli hádce se ženou poškodil platební terminál v tramvaji. Devatenáctiletý mladík prý chytl nervy

Včera 11:17 | Ostrava-město | Anna Břenková

"Já jsem chytl nervy, bo jsem se pohádal s mojí ženou". Devatenáctiletý mladík si vybil zlost na platebním terminálu v tramvaji. Strážníci ho dopadli během chvíle. Jeho nervy způsobily škodu za 5 tisíc korun.

V Jablunkově už lidem slouží nový chodník s cyklostezkou

Včera 9:00 | Jablunkov | Libor Běčák

Původní chodník s děravým povrchem kolem Základní školy v Jablunkově nahradil nový chodník s cyklostezkou. Nový povrch si pochvalují cyklisté i bruslaři.

Léto začíná, koupaliště je po rekonstrukci otevřeno

Včera 10:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Léto je tady a s ním se po roční pauze vrací v Novém Jičíně možnost vodních radovánek ve venkovním koupališti. Areál se po rekonstrukci otevřel 2. června. Děti do 18 let měly vstup zdarma.

Ve Vítkově hořel autobus, cestující stihli včas utéct

Včera 10:41 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu odpoledne u požáru autobusu ve Vítkově. Řidič i všichni cestující naštěstí stihli opustit autobus dřív, než se plameny rozšířily. Škoda byla předběžně vyčíslena na 900 tisíc korun, příčina požáru se vyšetřuje.

Den otevřených dveří u havířovské městské policie přiblížil dětem práci IZS

3. června 2026 16:09 | Havířov | Bára Kelnerová

Přiblížit práci složek IZS, ale také zároveň ukázat dětem, že se na ně mohou v případě potřeby s důvěrou obrátit. To byl smysl Dnů otevřených dveří v areálu Městské policie v Havířově.

Turisté na Pradědu si mohou na vysílači zdarma načerpat kvalitní pitnou vodu

Včera 8:09 | Bruntál | Karel Soukop

Nejvyšší hora na Moravě je nejčastějším turistickým cílem v Jeseníkách. Velkou novinkou pro turisty je nyní možnost doplnění tekutin zdarma a do vlastních nádob přímo na vysílači na vrcholu Pradědu.

Zákopové svíčky vyrábějí skauti z plechovek od guláše. Do Dnipra odjela humanitární pomoc

3. června 2026 10:14 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava ve spolupráci s diecézní Charitou vyslala na Ukrajinu další humanitární pomoc. Adresátem je partnerské město Dnipro a obsahem kamionu jsou například elektrocentrály nebo speciální zákopové svíčky, které vyrábějí skauti z plechovek od guláše.

Legiovlak po pěti letech opět zastavil v Ostravě, na Svinově se zdrží dva týdny

3. června 2026 11:30 | Ostrava-město | Michal Slonina

V Ostravě po pěti letech opět zastavil Legiovlak. Pojízdná výstava představuje vznik, historii i život československých legií. Na Svinově se vlak zdrží dva týdny a návštěvníci letos mají poslední možnost si jej prohlédnout v nezredukované podobě.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Na Den dětí se frýdlantští školáci učili tančit

3. června 2026 12:34 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Taneční dopoledne si na Den dětí užili žáci ZŠ T. G. Masaryka ve Frýdlantu nad Ostravicí. Škola ho připravila společně s místním Tanečním klubem Antonio.

Na badmintonový turnaj ve Frýdku-Místku senioři poctivě trénovali

3. června 2026 11:56 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Sportovní areál Prestige ve Frýdku-Místku se stal dějištěm tradičního sportovního klání. Hrál se badminton a provozovali ho hráči s poněkud dřívějším datem narození.

Městští strážníci z Frýdku-Místku jdou příkladem, darovali hromadně krev

3. června 2026 11:53 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Strážníci Městské policie Frýdek-Místek se zapojili do dobrovolného dárcovství krve a navštívili Krevní centrum. Tam společně darovali tuto vzácnou a nenahraditelnou tekutinu.

Nová sportovní hala na 2. ZŠ ve Frýdku-Místku bude i pro kluby a veřejnost

3. června 2026 11:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Druhá základní škola ve Frýdku-Místku bude mít novou multifunkční tělocvičnu. Prioritně bude sloužit žákům školy, ale také dalším mladým sportovcům i klubům provozujícím míčové sporty.

Den pro rodinu v Palkovicích dětem zpestřili král, šašek a rytíři

2. června 2026 10:52 | Palkovice | Libor Běčák

V palkovické sportovní hale a přilehlém areálu se v sobotu 30. května konal Den pro rodiny. Pořadatelem byl spolek ProMamas a obec.

ZŠ Komenského oslavila 100 let školy slavnostní akademií

2. června 2026 7:28 | Frýdlant nad Ostravicí | Yvona Fajtová

100 let vzdělávání, tisíce absolventů a nespočet vzpomínek. Základní škola Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí oslavila své významné výročí školní akademií v místním kulturním centru. Program připravovali učitelé a žáci několik měsíců.

Výdejna potravinové pomoci, Centrum aktivních seniorů i Beskydské ortopedické dny. F-M pošle dotace do sociální oblasti
Vydáno 22. června 2020 19:31, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Výdejna potravinové pomoci i Centrum aktivních seniorů dostanou od magistrátu peníze na částečnou úhradu nákladů spojených s jejich provozem. Rozhodli o tom zastupitelé, kteří v rámci dotací do sociální oblasti podpořili také pořádání Beskydských ortopedických dnů.

Výdejna potravinové a materiální pomoci na Malém Koloredově oslaví letos už dva roky svého fungování. Loni sem chodilo pravidelně zhruba 450 klientů, letos je jich kolem 350.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Máme výdej třikrát týdně, chodí nám tady lidé bez domova. Lidé, kteří jsou sociálně slabí, důchodci nám tady chodí i rodiny s dětmi."

Během pandemie byla výdejna zavřená, jen co po rozvolnění otevřela, přišlo zhruba 80 lidí.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Tady nám stojí hodně lidí za sebou, tak jsme museli udělat nějaká opatření. Máme dezinfekce, tady máme čáry, můžete se podívat, máme rozestupy, hlídáme to, venku stojí dva lidé, korigují to, aby lidé se nějak neshlukovali, máme i roušky."

Potraviny tady získávají z velkých obchodních řetězců, které jim je darují většinou těsně před koncem spotřeby.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Tady máme vlastně z pompa, potravinové pomoci. To jsou takové základní potřeby, jako jsou konzervy, rýže, kakao, sunary máme pro maminky, pleny a z Tesca a z potravinové banky nám chodí vlastně tady tyto potraviny. Některé mají minimální dobu trvanlivosti, dodávají se také vlastně zelenina, pečivo."

Zastupitelé Frýdku-Místku na svém posledním zasedání rozhodli, že letos výdejnu podpoří částkou 100 tisíc korun.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Určitě nám to pomůže, protože tady musíme platit městu nějaký nájem zase a je to o pomoc ta, že tu výdejnu můžeme mít otevřenou."
Marcel Sikora, náměstek primátora F-M: "Další peníze získá nemocnice na pořádání Beskydských ortopedických dnů. Je to akce, na které si lékaři i sestry z daného oboru vyměňují své poznatky a zkušenosti, což je cenným přínosem."
Petr Kozák, primář Ortopedicko-traumatologického odd. Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Jsme rádi, že město se takto postavilo k naší odborné akci, která je vlastně prezentací nejenom naší nemocnice, ortopedického oddělení, ale také našeho města. Bývá tam účast kolem 180 až 200 lékařů, plus sesterská sekce. První vznikla v roce 2004 a pokračujeme každé dva roky."
Marcel Sikora, náměstek primátora F-M: "Peníze na úhradu provozních nákladů, přesněji na spotřebu energií dostane také loni zprovozněné centrum aktivních seniorů na ulici Anenské v Místku.

To bylo dočasně kvůli pandemii koronaviru uzavřeno. Nicméně v minulých dnech už částečně obnovilo provoz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000020847/vydejna-potravinove-pomoci-centrum-aktivnich-senioru-i-beskydske-ortopedicke-dny-f-m-posle-dotace-do-socialni-oblasti