Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé ulice Střelniční ve Frýdku-Místku si stěžují na neukázněné řidiče

Ve čtyřicítce jel skoro sedmdesát. Obyvatelé ulice Střelniční ve Frýdku-Místku si dlouhodobě stěžují na porušování předpisů ze strany řidičů, kteří ulicí projíždějí. Město se proto domluvilo s policií, která provedla měření rychlosti, obavy místních z nedisciplinovaných řidičů se tak zcela potvrdily.

Horní části ulice Střelniční ve Frýdku-Místku je průjezd zakázán. A od druhé poloviny zase jednosměrka s maximální povolenou rychlostí 40 kilometrů za hodinu. Pro některé řidiče to ale podle místních není zeď, ani složité omezení.

Anketa: 1.) "Všichni, všichni do jednoho, nikdo nedodržuje žádnou tu čtyřicítku a hlavně ten průjezd tady, to nedodržuje žáden, to odsud je každý jeden za druhým jede." 2.) "No jezdí se tu jak na nějaké závodní dráze." 3.) "Když jede rychle, tak třeba když jedou hyundaisti ráno do práce, tak jedou víc jak padesát, to je normální tady a taxikáři běžně nahoru a co vozí pizzu taky."

Město proto požádalo o pomoc dopravní policisty, ti provedli dole v ulici před výjezdem na kruhový objezd namátkové měření rychlosti.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Podle těch závěrů, které jsme se byli na místě podívat, tak to vypadá, že opravdu hodně řidičů nerespektuje čtyřicítku, která tam je a ty stížnosti těch občanů, kteří bydlí kolem té cesty a pokouší se ji přejít nebo se po ní pohybují, tak jsou oprávněné."
Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na základě upozornění obyvatel v dané lokalitě, které byly adresovány také na Policii České republiky jsou prováděny kontroly na dodržování zákonem stanovené rychlosti. Jedna z těchto kontrol byla prováděna v dopoledních hodinách, při níž policisté zjistili 3 přestupky porušení rychlosti. U jednoho řidiče byla překročena rychlost dokonce o více než 20 kilometrů v hodině."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme byli překvapení, že za tu dobu, kdy jsem se tam byli podívat, tak tou ulicí projížděl řidič, který jel 68 kilometrů v hodině a to už teda opravdu ve čtyřicítce je opravdu velmi vysoká rychlost."
Anketa: 3.) "Vždycky je vidím tady v rohu a jsou vidět až shora. To je naprd takové měření. Kamera, chce to kameru, jezdí tady aj v protisměru běžně, dva, tři kousky denně." 1.) "Jsou tady lajdáci, kteří to projíždí rychlostí, která je strašná, jo, u první odbočky je problém vyjet ven, aniž by nedošlo k nějakému já nevím k nějaké kolizi, jo, ale jsou na místech dolů, kde oni ví… třeba tady ten, to je zrovna ono a dolů už ho budou chytat."

Možností, jak eliminovat rychlou jízdu by mohla být také instalace retardérů.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bohužel tato ulice je poměrně úzká a v momentě, kdy přistoupíte k nějakým fyzickým zabezpečením, tak tu pohodu bydlení dál budete ničit, protože půjdeme naproti tomu hluku a dalším vlastně sekundárním jevům jako je brzdění, rozjíždění, které to naopak ještě budou dál zhoršovat."

Policisté by se tak mohli v lokalitě objevovat s radarem zřejmě častěji.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyPM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail