Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se o děti zdravotníků, zaměstnanců IZS i sociálních služeb postarají na 5. ZŠ poblíž nemocnice

Vládní nařízení zavřelo všechny školy kromě mateřinek. Děti tak musely přejít na online výuku z domova, s těmi nejmenšími školáky navíc musí být někdo doma. Aby kvůli tomu nedošlo k velkému výpadků zaměstnanců v integrovaném záchranném systému, nemocnicích, či sociálních službách, musela města vyčlenit školy, které se o děti postarají.

Ve Frýdku-Místku vyčlenili pro děti zaměstnanců kritické infrastruktury největší základní školu, která je hned vedle nemocnice a hned první den po otevření přišlo zapsat své děti 7 rodičů a další budou následovat.

Anketa Děti: 1.) "Moje mamka je doktorka, chodím na osmou základní školu a líbí se mi tu." 2.) "Já jsem ze Základní školy Petra Bezruče a líbí se mi tady dobře." 3.) "Dobře a chodím na jedničku na školu." 4.) "Líbí se mi tu dobře a chodím na první základní školu." 5.) "Já jsem taky z první, z první bé a moje mamka je lékařka."
Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stejně jako v jarních měsících jsme i teď vyčlenili základní školu, konkrétně Základní školu Elišky Krásnohorské, která by se měla postarat o děti zaměstnanců integrovaného záchranného systému a děti zaměstnanců sociálních služeb tak, aby nemuseli být s dětmi doma a mohli vykonávat svou práci."
Martin Macháč, ředitel 5. ZŠ a MŠ El. Krásnohorské Frýdek-Místek: "Momentálně podle nařízení vlády, je to pro děti od tří do deseti let, čili pokud budou otevřené mateřské školy, týká se nás první stupeň."

Ve škole platí stávající hygienická opatření, jako nošení roušek nebo častá dezinfekce rukou. O děti by mělo být postaráno podle potřeb rodičů mezi 6 až 18 hodinou, mají zdarma pobyt i stravu a o učení rozhodně nepřijdou.

Martin Macháč, ředitel 5. ZŠ a MŠ El. Krásnohorské Frýdek-Místek: "Jsme připraveni i vyučovat, jsme v kontaktu s řediteli okolních škol, ze kterých ty děti k nám přicházejí, máme kontakty na třídní paní učitelky, čili jsme schopni během jednoho, dvou dnů spustit prakticky online výuku dětí, které k nám přicházejí s tou kmenovou školou."

Do školy mohou docházet děti policistů, hasičů, záchranářů, vojáků, pracovníků v sociálních službách, ale hlavně všech zaměstnanců ve zdravotnictví, kteří jsou aktuálně kvůli velkému nárůstu nemocných v nejohroženější pozici.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "V té první vlně jsme měli na ošetřovném 67 zdravotníků, teď počítám, že těch zdravotníků bude na ošetřovném o něco méně, nicméně i kdyby jich bylo dvacet nebo 30, tak je to pro nemocnici velmi vážné. Na druhé straně musím teď vyzdvihnout jak kraj, tak město, protože pro zdravotníky připravili školu, která je tady vedle nemocnice na Elišky Krásnohorské, takže to mají blízko a myslím si, že to je velmi dobré řešení."
Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tuto školu jsme zvolili na základě její geografické blízkosti k nemocnici a díky tomu, že to je největší škola jak prostorově, tak počtem zaměstnanců. Zároveň jsme připraveni v případě potřeby poslat zaměstnance školních kuchyní do nemocnice, stejně jako tomu bylo i v jarních měsících. Já bych chtěl poděkovat všem, kteří v současné nelehké době pomáhají."

Děti by měly být ve škole rozděleny na malé skupinky maximálně po deseti.
STAVING Frýdek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Green Gas DPB, a.s. - pracoviště Paskov
Paskov
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

LESK služby s.r.o. - pracoviště Nemocnice, KONTAKTNÍ OSOBA Závadová Irena, tel.: 797 977 430, e-mail
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků