Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I přes zákaz návštěv a vycházení se mohou klienti Domova pro seniory ve Frýdku-Místku setkat s příbuznými

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku vymyslel ideální řešení pro klienty, kteří se chtějí setkat se svými blízkými. Zřídil takzvanou potkávací místnost. Návštěva se v ní uvidí s příbuzným přes sklo a komunikovat spolu budou díky mikrofonu.

Opětovný zákaz návštěv a nově i zákaz vycházení pro klienty v domovech seniorů. To jsou aktuální celostátní opatření, která mají za cíl ochránit nejrizikovější skupinu obyvatel před koronavirovou nákazou. Všude se proto hledají nejrůznější cesty, jak seniorům zajistit kontakt s rodinou.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "My jsme od první vlny stále nosili roušky, takže pro nás se nic moc nezměnilo a pochopitelně od první vlny bylo pro nás příjemné to rušení zákazu návštěv, kdy opravdu chyběl ten kontakt. Teď, když přišla ta nová opatření, tak znova opět zákaz vycházení pro uživatele."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na základě usnesení vlády byly uzavřeny domovy pro seniory a další sociální zařízení na území města. Stejně jako v období, kdy už byly domovy uzavřeny, tak budou využívány i videohovory, které byly hojně využívány a mezi rodinnými příslušníky a uživateli domova byly velmi oblíbené."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Platí všechna hygienická doporučení pro zaměstnance, takže my jedem ve stejném režimu od začátku, co se týče těch uživatelů, tak vnímám právě ten zákaz vycházení jako klíčový, zase to má dopad na jejich psychiku."

Ve Frýdku-Místku tak vymysleli unikátní způsob, jak zajistit klientům pokud možno osobní setkání s příbuznými.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V domově pro seniory v Místku na ulici 28. října jsme nově zřídili takzvanou potkávací místnost, která bude sloužit právě v tomto těžkém období."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "V následujících dnech ji otevřeme právě uživatelům a jejich rodinným příslušníkům. Budou se tak moci potkat, vlastně za sklem, mají k tomu komunikátor, který vlastně umožní lepší přenos, než třeba videotelefon."

Zájemci pro setkávání budou do budovy vstupovat pouze jedním vchodem. Nebude se chodit přes vrátnici, ale přes tuto místnost, která je zezadu od parkoviště. Tady si zazvoní a následně je z recepce pustí dovnitř.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Budou se vlastně vidět i s rodinou, i s ostatními blízkými, třeba i s dětmi, které vlastně v rámci těch opatření nemohou přijít do toho zařízení."

Ve zdejším domově pro seniory zatím zvládají boj s koronavirem na výbornou. Měli tady pouze nákazu, která se objevila v kuchyni, ale naštěstí se nerozšířila mezi klienty.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Aktuálně jsme bez nákazy Covidu, nikdo ze zaměstnanců ani z uživatelů nemá ani žádné příznaky, takže za to jsme rádi, že první i druhou vlnu zatím ustáváme."

Stejně tak nemají ani zásadní problém s úbytkem pracovnic, které by musely například zůstávat doma s dětmi, kvůli uzavření základních škol.
Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 4 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků