Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek plánuje vybudovat další cyklostezku, lidé se k ní mohou vyjádřit v dotazníku

Frýdek-Místek uvažuje o vybudování cyklostezky přes sídliště Riviera. Zatím se připravuje studie, ke které se mohou díky online dotazníku vyjádřit i občané. Samotná realizace plánu bude ale záležet na tom, zda na něj magistrát najde v rozpočtu peníze.

Frýdek-Místek spravuje zhruba 20 kilometrů cyklostezek. Ty vedou kolem břehů řeky Ostravice, přehrady Olešná, ale také přes nejlidnatější sídliště Slezská ve Frýdku. V budoucnu by se možná mohla tato síť rozšířit o další cyklostezku přes nejzelenější sídliště Riviera v Místku.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My se snažíme postupně přidávat a tu síť cyklostezek zlepšovat a vyšlo nám, že právě přes sídliště Riviera je to místo, odkud to napojení pro cyklisty není moc dobré a je v podstatě možné jenom po silnicích a my bychom rádi vybudovali cyklostezku kolem chodníku nebo v některých místech by se i křížil a hlavně by nám to umožnilo obyvatelům Riviery a přilehlých oblastí projet na kole směrem na cyklostezku kolem Ostravice a tím se napojit potom třeba do Beskyd."

Cyklostezka by měla odvézt cyklisty z frekventované komunikace Frýdlantská, nabídnout jim bezpečnou jízdu a spojení se sídlištěm.

Ondřej Zdvomka, hlavní architekt města: "Cílem nakonec je mít tu síť cyklostezek hustou, aby byly možnosti různé, když chci jet třeba do centra z té Riviery, když chci jet k vodě, aby byly tři, čtyři cyklostezky, kudy já se vydám a neohrozím chodce a zároveň se dostanu tam kam potřebuju, aniž by mě třeba ohrožovaly auta, jo, takže proto jsme vybrali jako první to napojení toho sídliště, protože tam je na to prostor a jde to realizovat za poměrně rozumné náklady."

Lidé se mohou vyjádřit v dotazníku

Trasa je naplánována od křížového podchodu U Vykopnutého kolem základní školy a bývalého střediska Jadran až k nábřeží Ostravice. Nyní se připravuje studie, do které se může se svými názory zapojit i veřejnost.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme vlastně zveřejnili dotazník a v dotazníku se mohou vyjádřit, na kolik je to pro ně zajímavé a popřípadě tam mohou napsat nějaké svoje další doporučení.
Ondřej Zdvomka, hlavní architekt města: "My totiž jsme to připravovali ještě s kolegou vlastně z útvaru, kde jsme se shodli, že by bylo fajn do toho ty lidi zapojit, aby měli možnost ladit s námi ty detaily, protože my víme proč to tam chceme vést, myslíme si, že to je dobře vybráno, ale potřebujeme doladit prostě ty přechody, jestli tam má být bariéra, jestli tam má být jenom něco vyznačené nebo třeba barvu té cyklostezky, na které straně to má vést toho chodníku, pokud to vede u nějaké budovy, třeba, aby to neohrožovalo děti."

Dotazník najdete na webu města, na základě přímého odkazu se dá jednoduše sdílet, takže ho můžete přeposlat i svým známým.

Ondřej Zdvomka, hlavní architekt města: "Takže jsme sestavili zhruba 10 otázek, lidi můžou nám poslat a my je zároveň hned vyhodnotíme, budeme mít prostě koláčové grafy, kde uvidíme, kdo co chce a pošleme jim to zpátky, takže i lidé uvidí, co vlastně je převládající názor."

Kdy by se přesně mohla cyklostezka vybudovat, zatím není zcela jasné, záležet bude totiž na dostatku financí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy