Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek pomůže seniorům nad 80 let s registrací k očkování

Lidé starší osmdesáti let pomou požádat město Frýdek-Místek o pomoc s registrací k očkování. Pracovníci sociálního odboru jim poradí buď telefonicky, osobně na magistrátu a za imobilními seniory budou schopni přijet i osobně. Podrobné informace o způsobu pomoci dostanou lidé také přímo do schránek.

Centrální rezervační systém k očkování proti koronaviru byl spuštěn v pátek 15. ledna. Zatím jen pro seniory starší osmdesáti let. Zpočátku se potýkal zřejmě kvůli přetížení s řadou problémů. Přesto se do něj už v Česku registrovalo přes 140 tisíc seniorů. Ne všichni jsou ale natolik zruční, aby to zvládli sami. Právě těm se ve Frýdku-Místku rozhodli pomoct.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Na posledním jednání krizového štábu města Frýdku-Místku jsem vydal pokyn, aby odbor sociálních služeb připravil pomoc seniorům starším osmdesáti let s registrací do nového systému pro očkování. V současné době začínají dobrovolně zaměstnanci města, kterých je více než tři desítky roznášet námi vytvořený vytištěný leták, který budou roznášet do schránek všem seniorům starším osmdesáti let, kterých se to týká. Ve městě Frýdku-Místku máme přes 2 200 těchto osob."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město zřídilo pro pomoc s registrací seniorů nad 80 let telefonní linku, která bude k dispozici od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin, zde dostanou senioři informaci, jakým způsobem se mohou registrovat, popřípadě si domluví se zaměstnancem odboru sociálních služeb způsob, jakým způsobem jim můžeme s registrací pomoci."

Zájemci se mohou dostavit i osobně na odbor sociálních služeb na ulici Radniční ve Frýdku, kde jim pracovníci v úřední dny, v pondělí a středu, pomohou. Magistrát ale doporučuje, aby si nejprve dopředu zavolali a dohodli si termín návštěvy.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pro cestu na úřad mohou senioři využít službu taxislužba pro seniory, imobilním seniorům jsou sociální pracovníci připraveni pomoct s registrací přímo v místě jejich bydliště. Chtěl bych také poprosit všechny rodinné příslušníky seniorů starších osmdesáti let, zda by svým rodičům, prarodičům s registrací mohli pomoct právě oni."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Chceme, aby všechny tyto osoby věděly o tom, že mají možnost se nechat očkovat. Pokud budou od nás potřebovat poradit, či pomoct, například s vyplněním toho online formuláře, jsme schopni to zajistit vlastními zaměstnanci odboru sociálních služeb a chceme všem pomoci tak, aby se nestalo, že existuje jeden jediný senior ve městě Frýdku-Místku, který nemá například rodinného příslušníka, případně nemá jakoukoliv jinou pomoc od někoho dalšího, kdo by mu s tím pomohl s tou registrací."

Až se spustí očkování zaregistrovaných seniorů, město se zřejmě pokusí zajistit imobilním zájemcům i dopravu nebo přímo samotné očkování.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "To znamená, buď bude existovat mobilní očkovací jednotka, která navštíví daného seniora přímo doma a nebo přijedeme, vyzvedneme seniora, zavezeme jej na očkování a následně jej odvezeme zpátky."

Termíny na očkování zatím dostala jen část seniorů, kterým se podařilo zaregistrovat, ostatní mají prozatím pravidelně kontrolovat systém, jestli v něm nepřibyly nové termíny. Ministerstvo ještě ladí možnost upozornění, která by zaregistrovaným mohla chodit například formou SMS.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy