Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Změna! Velkokapacitní očkovací centrum ve Frýdku-Místku bude pravděpodobně v Národním domě

Frýdek-Místek stále hledá prostory pro zřízení velkokapacitního očkovacího centra. Po prohlídce haly Polárka přišel na řadu Národní dům. Ten bude zřejmě pro očkovací centrum mnohem vhodnější než hokejová hala. Z hlediska nedostatku vakcín se ale zřízení centra pravděpodobně odsune až na duben.

Frýdek-Místek přehodnocuje možnosti, kde ve městě vybudovat očkovací centrum. Dalším vhodným místem jsou totiž prostory Národního domu.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Prohlédli jsme si ho tady, těch pozic jsme tady schopni udělat pět až šest, jsme na to kapacitně připraveni i jako nemocnice i ve spolupráci s praktickými lékaři tady z Frýdku-Místku. Ten prostor je tady vhodný, je to prostor, kde se vybudují všechny potřebné pracoviště, ať už čekárny, před očkováním, po očkování, očkovací sál, zázemí pro zdravotníky."

Národní dům se aktuálně jeví jako vhodnější místo, protože zde neprobíhají žádné kulturní akce oproti hale Polárka, kterou využívají hokejisté.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Každé z těch dvou míst má své pro i proti. Pro Národní dům hovoří například lepší dostupnost, protože těch autobusových spojů je tady více, parkovací místa jsou na tom zhruba stejně. Výhoda je v tom, že v současné době žádná kultura neprobíhá, na rozdíl od hokeje, který by teoreticky mohl začít s nějakými testy asi za dva, za tři týdny, ale to je taky věc."
Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tím pádem by nedošlo k tomu, kdyby případně povolili malým hokejistům, že můžou trénovat, aby to očkovací centrum bylo v hale Polárka a my bychom jim případně tak zabránili v tom tréninku, takže z tohoto pohledu se mi jeví umístění do Národního domu jako vhodnější s tím, že samozřejmě budeme hledat i cesty k tomu, aby když se tady bude přes den očkovat, aby případně, když to bude možné, se tady mohla odehrávat třeba ve večerních hodinách kultura."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Když budeme v hale Polárka, tak tam asi nebudeme rozmrazovat led na to, abychom tam udělali očkovací centrum a druhý den, aby zas mohli hokejisté hrát, takže snažíme se uspokojit všechny, ať už co se týká kultury, co se týká sportu, ale chceme primárně zajistit očkovací centrum pro všechny občany města a našeho okolí, abychom se tady té pandemie zbavili co nejdříve."

Kapacita očkovacího centra bude záležet na možnostech zdravotníků. Zatím se počítá, že by se tady fungovalo na osmihodinové denní směny. Je ale možné, že by se pracovalo i ve dvanáctihodinových směnách, a dokonce i o víkendech.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "My jsme v současné době schopni postavit určitě šest týmů, když by ten zájem byl a hlavně byly vakcíny, tak jsme schopni postavit těch týmů asi i více, ale těch šest týmů znamená, že bude naočkovaných šest set, až sedm set lidí denně. Všechno záleží, kdy budou vakcíny. V okamžiku, kdy budou vakcíny, tak my ty týmy jsme schopni do týdne zřídit a začít vakcinovat, předpokládám velmi optimisticky, že nejdřív to bude zahájeno v dubnu."

Do budoucna to zřejmě vypadá, že by se mohlo uvažovat o vzniku větších očkovacích center na úrovni okresních měst. Pokud by se ve Frýdku-Místku se spádovým dosahem na zhruba 130 tisíc lidí nechala naočkovat alespoň polovina. Očkovací centrum by kvůli dvojí aplikaci dávky fungovalo minimálně do podzimu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

LM stavby Sochorek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail