Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se připravuje na start sdílených kol Nextbike, bude jich mnohem víc a přidávají se i stojany

Ve Frýdku-Místku už netrpělivě vyhlížejí nového provozovatele sdílených kol Nextbike. Jezdit by se mělo začít od března. Kol bude mnohem víc, než tomu bylo u růžových Rekol, stejně tak se rozšíří i stanoviště, proto nechal magistrát vyrobit ještě další stojany navíc, do kterých se budou kola parkovat.

Sdílená kola Nextbike vyhrála ve Frýdku-Místku výběrové řízení na dva roky. Na jeden účet tak s nimi bude možné jezdit už v pátém městě v kraji.

Lukáš Luňák, jednatel společnosti Nextbike Czech Republic: "My se aktuálně nacházíme ve stadiu finálních příprav, co se týče nějaké softwarové stránky, aby ten software byl připraven pro Frýdek. Naši servisní technici už objížděli všechny stojany ve Frýdku a analyzovali si souřadnice a tak dále, aby vše sedělo."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V ulicích bude minimálně 160 kol, což je o 40 více než dosud. V rámci jejich dostupnosti přidáváme ve městě také stojany, ve kterých je nutné kola zaparkovat. Stojany na kola podobně jako většinu laviček dodává město do různých lokalit svépomocí prostřednictvím společnosti TS a.s., která je vyrábí a instaluje."

V dílnách technických služeb tak mají v těchto dnech, jako vždy v zimě, plné ruce práce.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Gró bylo v loňském roce, kdy ta poptávka od těch občanů byla obrovská, takže vedení města na to reagovalo a nechalo vyrobit u nás 55 kusů, ty jsme rozmísťovali prakticky na území celého města včetně těch integrovaných částí obcí. V letošním roce byly vytypovány jenom některé lokality, kde to třeba chybělo nebo kde byly požadavky občanů, takže v současné době vyrábíme pro to jarní období 9 kusů."

Kola Nextbike mají elektronický zámek a odemykají se jednoduše prostřednictvím mobilní aplikace, což je oproti předchozím růžovým kolům společnosti Rekola jednodušší. Navíc i cena, kterou bude město dotovat jednu výpůjčku bude nižší, a to kolem 14 korun z původních zhruba devatenácti.

Lukáš Luňák, jednatel společnosti Nextbike Czech Republic: "Už vyhlížíme první březen, kdy proběhne slavnostní zahájení a věříme, že si občané tuto službu oblíbí a zároveň i náš tým je samozřejmě připraven udělat maximum, aby kola byly v dobrém stavu a byli prostě spokojeni."

I ve Frýdku-Místku, podobně jako v dalších městech, budou mít lidé prvních patnáct minut výpůjčky zdarma, dalších 45 minut bude za 20 korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy