Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek chce být dál vstřícný vůči seniorům a rozvíjet nejen sociální služby

Další rozvoj sociálních služeb i podpora očkování seniorů proti koronaviru. To jsou první představy nového náměstka pro sociální oblast a zdravotnictví Igora Jurička. Ten má na starosti mimo jiné i oblast IT, kde vidí také další prostor pro vylepšování.

Dalším členem nově utvořeného týmu ve vedení města je člen České pirátské strany Igor Juriček. Vystudoval anglickou filologii v Ostravě a marketing ve Zlíně. Po studiích se vrátil do Frýdku-Místku a patnáct let se věnoval překladatelství z angličtiny a němčiny, poté se rozhodl vstoupit do komunální politiky.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jako lokální patriot, který vždycky Frýdek-Místek viděl jako dobré místo k životu, jsme se i s kolegou Vargou už kolem roku 2017 chtěli zapojit do komunální politiky a postupně to vykrystalizovalo u nás tak, že jsme v roce 2018 do komunálních voleb vyrazili pod pirátkou vlajkou."

Loni byl jmenován předsedou kontrolního výboru a nově přešel do pozice náměstka, který dostal do gesce sociální oblast, zdravotnictví, digitalizaci a participaci.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já jsem se během posledního týdne seznámil s odbory, které spadají do mých gescí a musím říct, že odbor sociálních služeb je dobře nastaven, tam je mým úkolem se zaměřit se na další rozvoj, a hlavně zajistit financování."

Piráti se v poslední době na celostátní úrovni stávají terčem řady dezinformací, které je bohužel velmi poškozují a řada nejen starších lidí si často vůbec neuvědomuje, že zprávy, které se k nim dostávají a oni je následně posílají dál, jsou nepravdivé.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych tímto ubezpečit seniory, že město nadále zůstává vstřícné k seniorům tak, jak doteď bylo a budeme pracovat na dalším rozvoji služeb pro seniory."

Důležitá proto bude komunikace na všech úrovních, ať už mezi vedením města nebo také směrem k seniorům i dalším občanům, zkrátka aby lidé všeobecně věděli, co se v jejich městě děje.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Myslím si, že jsme postavili kvalitní tým, který bude schopen dobře spolupracovat ku prospěchu celého města."

Jedním z důležitých bodů je také aktuální podpora očkování, město postupně pomáhá seniorům nad 70 let s registrací.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Velkou prioritou pro mě je určitě spolupráce s nemocnicí na tom, abychom zajistili hladký průběh očkování v očkovacím centru v našem městě, protože pokud opravdu přijdou všechny ty vakcíny, jak slibuje ministr Blatný, tak je důležité zajistit hladký chod očkování, ať nám vakcíny neleží ve skladu."

Kromě sociální a zdravotní oblasti, chce náměstek zajistit i rozvoj digitalizace.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Co se týče odboru IT, tak tam je opravdu velký prostor pro rozvoj, ať už to je vybavení hardwarem, rekonstrukce veškerých sítí v budovách statutárního města Frýdku-Místku, plus nákup potřebného softwaru. Další rozvoj webových stránek města plus, když jsem mluvil s vedoucím IT, tak jsme se shodli, že máme spoustu podobných nápadů, které bychom dále mohli rozvíjet."

V kompetencích nového náměstka jsou také protidrogové aktivity a prevence.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail