Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O bývalý Hotel Centrum ve Frýdku-Místku projevil zájem soukromý vlastník

O Hotel Centrum ve Frýdku-Místku projevil enormní zájem soukromý vlastník. Záměr oznámilo bývalé vedení města na posledním zastupitelstvu. To původně uvažovalo o zbourání hotelu a výstavbě nových městských bytů. Nové vedení zase hotel bourat nechce. Soukromník městu nabídl, že hotel vymění za nemovitosti ve stejné hodnotě.

Bývalý Hotel Centrum je v současnosti velmi diskutovaným tématem napříč celým Frýdkem-Místkem. Předchozí vedení města nechalo vypracovat studii, podle které je nejlepší hotel zbourat a poté zde vystavět nové sociální bydlení. Nové vedení města je naopak proti záměru hotel zdemolovat. Do dění nově ale vstoupil zatím nezveřejněný soukromý vlastník, který projevil o hotelový komplex zájem.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Mohu potvrdit, že na město skutečně přišla oficiální nabídka. Jedná se o nabídku na směnu nemovitosti za jiné nemovitosti od soukromého subjektu. Je to poměrně žhavá novinka, takže to budeme muset důkladně posoudit a samozřejmě není vyloučeno, že přijdou další nabídky. Město se bude muset poctivě zabývat všemi nabídkami a pokusit se vyhodnotit, jestli je ta nabídka zajímavá, případně pokud by těch nabídek bylo více, která je pro město nejvýhodnější."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pro nás to byla novinka, protože jsme byli nastaveni na to, že Hotel Centrum se bude demolovat a bude se tam stavět určitý počet obytných domů. Tím samozřejmě se celý tento záměr popřel, protože pokud hotel směníme, tak samozřejmě už se ten záměr nebude realizovat a hotel zůstane. Naším jednoznačným požadavkem bylo hotel nebourat, protože si pořád myslíme, že ho lze smysluplně využít."

Podle prvotních informací chce soukromník vyměnit hotel za obytné domy. Zástupci města je ale ještě neviděli.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Proto byla navržena pracovní skupina, která bude tvořena z členů zastupitelstva a ta se tím bude zabývat. To znamená, že ten výstup by měl být potom doporučení té směny anebo doporučení jiného řešení. Za nás je dobré každé řešení, které povede k tomu, že se Hotel Centrum nebude demolovat."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Předpokládám, že kromě té pracovní skupiny, která má spíše politický rozměr bude muset nepochybně existovat i odborné stanovisko ze strany odborů magistrátu. Musíme to zvážit ze všech možných hledisek. Já chápu, že ta odpověď je asi velmi obecná, ale předpokládám, že tam bude velice tvrdé vyjednávání, jak mezi městem, tak mezi těmi případnými zájemci."

V případě, že by město přistoupilo na nabídku soukromníka, pravděpodobně by si také nastavilo podmínky, které by jasně zavázaly nového majitele k tomu, co může z hotelu vybudovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy