Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S koncem nouzového stavu se oficiálně otevřela ve Frýdku-Místku dětská hřiště

Chceme zabránit absurdním situacím, kdy by strážníci například bránili rodinám ve vstupu na dětská hřiště. Takový je postoj magistrátu k uzavření dětských hřišť, o kterém bylo rozhodnuto v minulosti v souvislosti nákazou koronaviru. Hřiště se proto opět otevřela.

Ve Frýdku-Místsku je 39 větších dětských hřišť s certifikovanými prvky. 22 z nich z nich bylo během posledního nouzového stavu z důvodů pandemie uzamčeno. Další veřejně přístupná hřiště byla osazena informačními tabulkami, že jsou uzavřeny. Město se ale rozhodlo s koncem nouzového stavu všechna dětská hřiště opět otevřít.

Anketa: 1.) "Já budu jenom nadšená, protože malá strádá, když není na tom hřišti." 2.) "My osobně s dětmi tam ještě nechodíme, chodíme více ven, počkáme si, až se situace ještě vylepší, pokud to půjde a poté začneme chodit na hřiště."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Já bych chtěl zejména apelovat na rodiče, pokud mohou se staršími dětmi vyvinout jiné aktivity, ať to udělají a ty hřiště necháme opravdu těm nejmenším, protože těm to udělá největší radost, že se dostanou k té houpačce, která byla zavřená."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme se už na první nové koaliční radě rozhodli toto téma otevřít. Bylo nám jasné, že s příchodem teplého a pěkného počasí rodiče s dětmi na ta dětská hřiště vyrazí. Chtěli jsme předejít tomu, aby vznikaly absurdní situace, kdy je hřiště zamčené anebo ho třeba hlídá městská policie a brání těm lidem ve vstupu."

Aktuální počasí nahrává spíše vládním omezením a dětská hřiště jsou tak prázdná, ale jakmile bude hezčí počasí, určitě budou zase plná dětí.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Hřiště jsou v tuto chvíli otevřená, my rodiče zveme, aby je s dětmi navštívili, ale apeluji na rodiče, aby se nadále chránili a byli ohleduplní k sobě i ostatním."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Vnímáme to tak, že jde o zkušební provoz a věříme, že budeme k sobě ohleduplní a budeme si vědomi toho, že stále platí nějaká omezení, ale ta hřiště už zůstanou otevřená."

Všeobecně se ale dá předpokládat, že v souvislosti s pravidelným testováním většiny dětí i rodičů by nemělo být riziko přenosu nákazy mezi lidmi tak vysoké. Vše samozřejmě dál záleží také na zodpovědném přístupu veřejnosti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyStavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Lesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště železniční stanice
Třinec
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry