Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihova ve Frýdku-Místku je opět přístupná čtenářům. Pro děti připravila detektivní soutěž

Konec nouzového stavu přinesl rozvolnění i pro knihovny. Lidé si tak už nemusejí přebírat knihy u výdejního okénka, ale mohou si je přijít osobně vybrat přímo do knihovny. Zároveň hledají v knihovně možnost, jak pořádat akce pro veřejnost. Pro děti spustili nově detektivní soutěž Hledá se medvěd Hugo.

Ještě minulý týden mohly knihovny fungovat jen na výdejní okénko. S koncem nouzového stavu se ale postupně vrací vše do normálu, i když stále s jistými omezeními.

Irena Liberdová, vedoucí pobočky Místek: "Čtenáři si mohou půjčovat knihy přímo tady v knihovně, mohou si je sami vybírat. To je v podstatě jediné rozvolnění, další služby jsou ještě trochu omezené. Zatím neposkytujeme služby prezenční, to znamená lidé si nemohou sem přijít číst, ale mohou si půjčit tu knihu, časopis sebou a neposkytujeme služby veřejného internetu."

Maximálně šest čtenářů, to je například povolený počet na pohyb v jednom oddělení pobočky v Místku.

Tomáš Benedikt Zbranek, ředitel Městské knihovny Frýdek-Místek: "Prosíme čtenáře, aby dodržovali protiepidemická opatření, zejména pravidlo 3R. A návštěvníci by se měli v půjčovnách zdržovat jen po nezbytně nutnou dobu. Na naše čtenáře se velice těšíme."

V knihovně také velmi ocenili, že si lidé postupem času zvykli právě na objednávání knih online a o tuto službu tak čtenáře rozhodně nechtějí připravit.

Irena Liberdová, vedoucí pobočky Místek: "Určitě si zvykli, což nás docela těší, protože všechno zlé je asi pro něco dobré. Lidé se naučili pracovat s naším online katalogem a naučili se objednávat si knihy tak, aby je měli poté jen připravené k vyzvednutí. My tuto službu neukončíme."

Aktuální nařízení zatím nedovolují pořádat pro veřejnost velké vnitřní akce. Knihovna proto dál hledá způsoby, jak oživit svůj provoz.

Irena Liberdová, vedoucí pobočky Místek: "Jsme například dělali online cestovatelskou přednášku, tam nás překvapila účast, opravdu v místnosti bylo 100 lidí, takže to je velká účast, přednáška byla velmi kvalitní, pěkná."

Pro dospělé se tak chystají další přednášky, ale pro děti si připravili v dětském oddělení detektivní venkovní soutěž Hledá se medvěd Hugo.

Zuzana Skotnicová, knihovnice: "Soutěž začala už v pondělí, ale vzhledem k počasí předpokládáme, že se to rozjede až příští týden a trvá až do konce května, takže je to dlouhé rozmezí, kdy se mohou rodiče s dětmi vydat do toho daného místa, teď jsem to málem prozradila a mohou tam společně pátrat."

Aby děti zjistily, kde se bude hra odehrávat, musejí si stáhnout z webu knihovny první šifru, po jejím rozluštění se pak mohou vydat na místo pátrání.

Zuzana Skotnicová, knihovnice: "Na internetu si dále stáhnou archiv zločinců a také mapu, kterou se budou řídit a budou následovat vlastně jednotlivá stanoviště, kde budou plnit své úkoly a po vypátrání se samozřejmě, pokud tedy zjistí pachatele, tak se dostaví k nám do dětského oddělení místecké pobočky, kde budeme samozřejmě vydávat odměny."

Stejně tak až do konce května probíhá výtvarná soutěž na téma Stránka z kuchařky. Děti tak mohou své výtvory nosit dál do knihovny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKrajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště Železniční stanice
Frýdek-Místek
od 4 325 Kč/měsíc

Detail