Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé prokázali neuvěřitelnou solidaritu. Do sbírky pro rodinu Davida Stypky poslali přes 4,5 milionu korun

Více než 4,5 milionu korun. Neuvěřitelná částka, kterou poslali lidé do sbírky pro rodinu zesnulého zpěváka Davida Stypky. Peníze půjdou na částečné zaplacení hypotéky, kterou po sobě David zanechal a na další rodinné výdaje.

Odešel výjimečný umělec, kamarád a především táta tří dětí.

Mirai Navrátil, zpěvák kapely Mirai: "David byl velký kamarád. Člověk, který se podílel na tom, kde vlastně dneska naše kapela Mirai je. Byl to takový vzor pro spousty lidí, minimálně muzikantský tady v tomto regionu a postupně ta jeho osobnost a ten jeho genus prosakoval napříč celou tou scénou, takže David nám strašně chybí."

Zpěvák, skladatel, textař a hudebník David Stypka zemřel v noci ze soboty na neděli 10. ledna. Dlouhodobě bojoval s rakovinou slinivky břišní, které bohužel za přispění komplikací s nemocí covid-19 podlehl. Kvůli nemoci a omezením musel loni zrušit naprostou většinu svých koncertů a s rodinou se tak ocitl v kritické finanční tísní. Po jeho smrti se proto přátelé rozhodli založit sbírku na portálu znesnaze21. Cíl byl vybrat jeden milion korun.

Martin Červinka, manažer Davida Stypky a kapely Bandjeez: "My jsme si mysleli, že David je interpret, kterého nezná široká škála publika, ale ta sbírka dokázala, že tomu bylo právě naopak. Veřejnost byla seznámena s tou tvorbou Davida, že tím byla výrazně zasažena."

Sbírka trvala přesně 4 měsíce, podpořilo ji přes 7300 dárců, kteří mezi sebou dohromady vybrali přes neuvěřitelných 4,5 milionu korun.

Mirai Navrátil, zpěvák kapely Mirai: "My jsme měli nějaký cíl na začátku, vybrat nějakou částku X a v podstatě se podařilo vybrat částku víc než čtyři X, takže já jsem vděčný i za jeho rodinu. Za tu nesmírně vděčnou vlnu solidarity, která se spustila a v tom všem pekle, co se stalo a co ta rodina musí teď prožívat, je to takové světlo na konci tunelu."
Martin Červinka, manažer Davida Stypky a kapely Bandjeez: "Ta sbírka vznikla spontánně a lidé reagovali neuvěřitelně. Výsledek sbírky pro nás byl až nečekaně vysoký a podařilo se pravděpodobně splatit hypotéku, kterou David po sobě zanechal přítelkyni a třem dětem."

Ve vzpomínce na Davida by měla letos na podzim vyjít ještě jeho poslední deska, kde by mělo být 11 písní, ke kterým ještě stihl nahrát pěvecké linky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKrajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště železniční stanice
Třinec
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Lesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry