Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek hledá prostor, kde by mohl vzniknout další Fit park pro seniory

Frýdek-Místek uvažuje o dalším rozšíření Fit parku pro seniory. Jednoduchých prvků, které by mohli starší lidé využít ke cvičení. Podobný Fit park vyrostl už loni v Sadech Svobody. Výstavba vyjde na zhruba 200 tisíc korun a polovinu nákladů zaplatí dotace z Moravskoslezského kraje.

Cvičební prvky určené pro protahování, posilování a zlepšení motoriky, ale třeba i speciální místo pro šachovou partii. To by měla být součást dalšího Fit parku pro seniory. Frýdek-Místek aktuálně hledá vhodnou lokalitu, pro jeho umístění.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město od Moravskoslezského kraje obdrželo dotaci na rozšíření Fit parku pro seniory. Zde na ulici 17. listopadu u domů zvláštního určení je jedna z vytypovaných lokalit, kde by další Fit park mohl vzniknout."
Martin Sysala, odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy: "Záměrem je tady vystavět tři cvičební prvky pro seniory. Jeden z těch prvků je šlapadlo, dalším prvkem je kruh na procvičovaní ramen a je zvažována šachovnice. Šachový stolek se stoličkami pro seniory."
Anketa: 1.) "Zjistěte si skladbu obyvatel těchto dvou domů. Ať město pouvažuje, jestli je to vůbec účelné. Tady není ani jeden mladý pod 50 let, všechno 60 plus, tak nevím, jestli by to využili." 2.) "Já už jsem docvičila. No nevím, musíte se zeptat mladších." 1.) "Radši sednu do auta a pojedu někde do přírody, k vodě, na Olešnou nebo někde do hor a tady bych asi necvičil. To je můj názor."

Rozšíření Fit parku do dalšího místa ve městě vychází ale z loňské pozitivní zkušenosti s instalací podobných prvků v Sadech Svobody. Tam si senioři Fit park vyloženě přáli vybudovat.

Martin Sysala, odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy: "Je to pokračování projektu Fit parku. Obdobného projektu, který byl postaven v Sadech Svobody ve Frýdku a toto je další etapa výstavby těchto prvků."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My tady hledáme vhodné místo v současné době a v podstatě se tím potvrzuje, že i po změně vedení město nadále zůstává vstřícné vůči seniorům."
Martin Sysala, odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy: "Předpokládané náklady na tuto akci byly vyčísleny na 200 tisíc korun i s projektovou dokumentací. Dotace Moravskoslezského kraje činí 100 tisíc korun.!

Na prvcích by samozřejmě mohli cvičit nejen senioři, ale úplně všichni.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyKrajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Bernatský - MyDva Kafé
Střítež
od 140 Kč/hod.

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště Železniční stanice
Frýdek-Místek
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry