Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ladislav Muroň i přes svou slepotu vychovává už 42 let umělce na ZUŠ Frýdek-Místek

Neuvěřitelných 42 let působil i přes svůj handicap, kterým je slepota, v jednom zaměstnání. Nejprve jako učitel a poté jako ředitel Základní umělecké školy Frýdek-Místek. Nyní se chystá do penze, ale jak sám říká, ze školy by ještě úplně odejít nechtěl.

Mimořádná, velká a skromná osobnost. Takový je pan Ladislav Muroň, současný ředitel Základní umělecké školy Frýdek-Místek. Strávil tady neuvěřitelných 42 let.

Ladislav Muroň, ředitel ZUŠ Frýdek-Místek: "Chtěl bych říct, že úžasných. Já jsem vlastně zaměstnán v této škole od začátku mé pracovní kariéry. Kdybych to tak měl nějak parodovat a kdyby ještě existovaly občanky, tak mám jediné razítko za těch 42 let."

Po studiích tady 14 let učil hru na kytaru. I přes svůj handicap, kterým je slepota, dokázal vyhrát konkurz na ředitele, a tím je už 27 let.

Ladislav Muroň, ředitel ZUŠ Frýdek-Místek: "Myslím, že jsem pro tu školu udělal za ta léta dost a že ta škola se posunula a myslím, že můžu být spokojený, když se podívám zpět."
Iva Mrověcová, učitelka ZUŠ Frýdek-Místek: "Osobnost je to určitě velmi zajímavá, protože přes svůj handicap je schopný ředitelovat všem oborům, které se učí u nás na škole, jak hudebnímu, tak výtvarnému, tanečnímu i dramatickému."

Škola má přes 1200 žáků, dvě třetiny se věnují hudbě a další výtvarnému umění a tanci. Přesto škola vychovala takové osobnosti jako je například hudebníci Mirai, Tomáš Kočko, Ivo Kahánek nebo například členy kapel Behind The Door.

Ladislav Muroň, ředitel ZUŠ Frýdek-Místek: "Jsou to i herci, z těch mladých je to třeba Albert Čuba a z té střední generace Michaela Dolinová, Ivana Chýlková, pan Jaromír Dulava."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Pan ředitel Muroň je určitě úkaz v tom nejlepším slova smyslu, protože vydržet 42 let se věnovat práci jednomu cíli, tedy výchově mladých talentů. Ten jeho vklad 42 let práce je obdivuhodný a patří mu za to velký dík a jménem města si myslím, že bychom ho měli vyjádřit opravdu vrchovatě."
Ladislav Muroň, ředitel ZUŠ Frýdek-Místek: "Většina těch dětí je vychována k tomu, aby si se sebou do života odnesly lásku k hudbě nebo lásku k umění, aby si zašly na koncert, do divadla, na výstavu a tak dále. Čili to je takový hlavní cíl."

Pan Muroň se nyní chystá předat pomyslné ředitelské žezlo a uvažuje, že by si v rámci možností užil penze, ale jak sám říká, odejít ze školy ještě úplně nechce.

Ladislav Muroň, ředitel ZUŠ Frýdek-Místek: "Ještě něco málo bych asi učil, protože mám ještě pár žáků, takže nechtěl bych úplně odejít do ústraní."

Svému nástupci a škole by do budoucna rád popřál, aby hlavně zahájila školní rok v plné síle a pokud možno bez výuky na dálku, protože ta byla pro žáky i učitele v uměleckých oborech velmi obtížná.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyStřední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail