Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé chtějí urychlit termín druhé očkovací dávky, aby mohli v klidu na dovolenou

Doba dovolených je tady a lidé chtějí bez problémů vycestovat. Často se tak snaží urychlit termín druhé dávky očkování. To má ale nyní jasně dané časové rozmezí mezi první a druhou dávkou. Očkovací centrum v Národním domě ve Frýdku-Místku vyřídí k očkování denně stovky telefonických dotazů.

Velkokapacitní očkovací centrum ve Frýdku-Místku už očkuje na plné obrátky. Denně tady zvládnou na tisíc lidí.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "V očkovacím centru máme dost velký problém s tím, abychom měli vůbec koho očkovat, takže my máme závoru téměř pořád otevřenou na nulu, takže kdo se přihlásí, ten je téměř okamžitě vpuštěn a je očkován druhý, třetí den."

V poslední době se objevily případy, kdy lidé žádají změnu očkovacího termínu. Denně tady telefonistky vyřídí až stovky telefonátů.

administrativní pracovnice: Jsme tady do 15:45, máme tady sestry, aby vás naočkovaly. Datum chcete nechat 25., ano? Jo, přijďte, ano. Dobře, mějte se hezky, na shledanou."
Petra Horáková, administrativní pracovnice: "U nás tady nejčastěji volají o změnu termínu hlavně druhé dávky. Poté se ptají, jaká je vakcína, kterou očkujeme tady."
Miroslava Horáková, vrchní sestra urologie NemFM: "V téhle době je to horší, protože lidé odjíždějí na dovolené a chtějí měnit termíny, což nejde. Podle ministerstva musíme dodržovat termín 42 dnů s tím, že ta druhá dávka je za těch 42 dnů."
Petra Horáková, administrativní pracovnice: "Dá se to posunout dříve maximálně o 4 dny. Dozadu poté může být až 90 dnů od první dávky. Někdy jim to nestačí, takže se musí posunout dozadu."

Stávají se také případy, kdy dopředu objednaní lidé na očkování nepřijdou a nedají to do centra vědět.

Petra Horáková, administrativní pracovnice: "Je lepší se určitě odhlásit i přímo ten den, že jsou nemocní, že nepřijdou, tak je lepší zavolat, a my po tom nemusíme pátrat, kde se stala chyba. Pak my tady zjišťujeme přes počítač, kdo tady byl, kdo tady nebyl. Přes rezervační systém ho případě zase vyrušíme, ať si může poté do budoucna další termín zarezervovat."

Jakmile dostanou lidé druhou očkovací dávku, získají certifikát o očkování a nemusejí už chodit na pravidelné testy. Zároveň se jim usnadní právě cestování a získají další výhody ve společenském životě.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "I díky tomu, že opravdu očkujeme naplno, tak vyočkováváme všechny klienty, kteří se do očkovacího centra přihlásí. Hlásí se tady už i klienti z jiných spádových oblastí, nejenom z Frýdku-Místku nebo z naší spádové oblasti."

Vláda doufá, že na začátku června by se mělo otevřít očkování pro všechny věkové kategorie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyZemědělské družstvo v Kozlovicích, pracoviště Kozlovice
Kozlovice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail