Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Životní jubileum i 25 let ve službě, strážníci ve Frýdku-Místku nejraději vzpomínají na devadesátá léta

Nejlepším obdobím pro strážníky byla devadesátá léta. Alespoň tak to vidí ředitel městské policie ve Frýdku-Místku. Lidé si podle něj tehdy strážníků více vážili. U městské policie pracuje už 30 let a nyní oslavil významné životní jubileum. Společně s ním také město ocenilo strážníka, který je ve službě už 25 let.

Ředitel městské policie ve Frýdku-Místku oslavil šedesáté narozeniny. Zástupci vedení města mu proto přišli osobně pogratulovat. Ivo Kališ začal jako strážník už před 30 lety a z toho 24 let je ve Frýdku-Místku.

Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek-Místek: "Nejlepší roky byly devadesáté. Občané nás brali, policie tehdy nefungovala, tak jak by měla, po revoluci, takže si nás vážili občané. V současné době ten názor občanů se různí na práci městské policie. Jedni si ji chválí, druzí ji nemají rádi, protože třeba řeší dopravní přestupky."

Za více než tři desetiletí prošla městská policie výraznou proměnou a zaznamenala zvláště velký technický pokrok.

Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek-Místek: "V devadesátých letech jsme začínali s obyčejnou uniformou, beze zbraně, s vysílačkou starou, ještě s anténou, takže jsme vypadali jak Mikuláš. Dneska ten pokrok je úplně někde jinde. Máme informační systémy, mobilní telefony, se kterými jsme spojeni s informačním systémem města. Máme vozidla moderní, máme pult centralizované ochrany, kamerový systém, který nám hodně pomáhá v práci."

Kromě ředitele městské policie se dočkal ocenění i strážník Josef Čambal, ten totiž oslavil 25 let ve službě, které podle něj utekly jako voda.

Josef Čambal, strážník Městské policie Frýdek-Místek: "Krátkých, protože to uteče tak strašně rychle, že najednou si člověk řekne, že je vlastně starý. Je to hloupé takto říct, ale včera jsme přišli a dneska je nám skoro 60."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Práci lidí, kteří se tak dlouho vydrží věnovat jednomu oboru, zvláště městské policie, je určitě třeba ocenit a my si toho jako město vážíme, protože Frýdek-Místek má tu výhodu, že je město velké a může si vlastní městskou policii zřídit. Kdybych si měl představit, které problémy třeba řeší starostové na některých menších obcích, kde tu městkou policii nemají, tak to je velký problém a myslím, že městská policie má své místo a zvláště lidé, kteří tu práci dělají rádi."

Strážníci si snaží z této nelehké práce vzít jen to dobré a mezi jejich nejsilnější zážitky patří především pomoc lidem, kteří to zrovna nejvíce potřebovali.

Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek-Místek: "Určitě to byly nějaké záchrany života, kdy někdo zkolaboval venku nebo jsme někoho vytáhli z nabouraného vozidla."
Josef Čambal, strážník Městské policie Frýdek-Místek: "Já vždycky říkám, já jsem rád s těmi lidmi, se kterými tady sem, s tím kolektivem těch lidí, s kterými jsem tady 20 až 25 let, a to ostatní už je jenom práce, tak jak každá jiná."

U městské policie ve Frýdku-Místku pracuje 64 strážníků. 10 z nich už tady má odslouženo úctyhodných 25 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy