Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté díky defibrilátoru zachránili život 75letého cyklisty, který zkolaboval

Rychlá reakce policistů zachránila ve čtvrtek odpoledne život 75letému muži ve Frýdku-Místku. Náhodně projíždějící hlídka ho našla bezvládně ležet v trávě. Muž nedýchal, policisté mu proto okamžitě poskytli první pomoc a použili i defibrilátor, který vozí v autě. Vzápětí se podařilo u seniora obnovit životní funkce a přivolaná sanitka ho převezla do nemocnice.

Policisté našli 75letého muže ve čtvrtek o půl třetí odpoledne bezvládně ležet u rodinných domů ve Frýdku-Místku. Vedle něj bylo kolo a muž nereagoval na žádné podněty.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "I přesto, že policisté nezjistili žádná viditelná zranění, muž už nedýchal. Jeden z členů hlídky ihned zahájil masáž srdce, která byla umocněna použitím defibrilátoru, který po přiložení elektrod na hrudník zraněného inicioval elektrický výboj."

Policisté ze speciální pořádkové jednotky muže několik minut oživovali neustálou ruční masáží srdce ve spojení s použitím defibrilátoru, a to až do příjezdu zdravotníků.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Zdravotníci si ihned muže převzali do své péče a po detekování životních funkcí jej následně převezli do zdravotnického zařízení."

Díky policistům, kteří muži poskytli včasnou a profesionální první pomoc, se podařilo u muže úspěšně obnovit srdeční oběh.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy