Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Frýdku-Místku vyjede nový cyklobus přes Těšín a Třinec do Horní Lomné

V neděli 13. června startuje svůj provoz nová autobusová linka na trase Frýdek-Místek – Český Těšín – Třinec – Horní Lomná. Jde o cyklobus, který bude jezdit každý víkend až do září. Linka tak rozšiřuje nabídku oblíbených cyklobusů v Moravskoslezském kraji, které jsou v poslední době stále žádanější. Využívají je obyvatelé kraje i turisté přijíždějící z celé republiky.

S lepší počasím roste zájem vyrazit na kole do přírody. Hned o víkendu mohou tedy využít příznivci cykloturistiky novou autobusovou linku. Cyklobus z Frýdku-Místku až do Horní Lomné.

Jan Širc, oblastní ředitel Z-Group bus: "Cyklobusy v Moravskoslezském kraji jsou stále populárnější, proto jsme zařadili další linku a novou trasu. Speciální autobusová linka přepravující cyklisty i s jejich jízdními koly na trase z Frýdku-Místku přes Těšín a Třinec do Horní Lomné vyjede poprvé tuto neděli."

Z Horní Lomné se dá sjet na kolech do údolí říčky Lomná. Obcí prochází značená cyklotrasa, která vede z Dolní Lomné přes Lačnov do Horní Lomné. Přepravu cyklobusem mohou bez omezení využít ale i pěší turisté a rodiny s dětmi. Z Horní Lomné, která je výchozím místem řady turistických tras po beskydských hřebenech, lze vyrazit na nádhernou túru. Vypravit se mohou přes Muřinkový vrch (967 m n.m.) na Velký Polom, který měří 1067 metrů nad mořem. Pokud se vydají přes Kyčnov (770 m n.m.), mohou navštívit také Malý Polom s nadmořskou výškou 1060 metrů.

Miroslav Slaný, tiskový mluvčí Z-Group bus: "Do cyklobusu z Frýdku-Místku do Horní Lomné se vejde 7 jízdních kol. Cestující si mohou místa pro jízdní kola rezervovat přes IDOS.cz, místenka pro kolo stojí 40 Kč. Jízdné pro cestujícího se platí u řidiče. Cyklobusy provozuje autobusový dopravce Z-Group bus."

Obliba cyklobusů v Moravskoslezském kraji rok od roku roste. I díky cyklobusům se daří do Moravskoslezského kraje lákat stále více turistů ze všech koutů republiky, kteří si mohou užít nádherných cyklistických tras na atraktivní místech a v nedotčené přírodě.

Jízdní řád cyklobusu z Frýdku-Místku do Horní Lomné

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail