Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na první dávku vakcíny se ve Frýdku-Místku čeká necelé tři dny, od července začalo očkování dětí

Zájem o očkování pomalu klesá. Největší nápor byl pravděpodobně před dovolenými. Aktuálně probíhá především velký počet aplikací druhých dávek. Očkování ale postoupilo do další fáze, od července mohou rodiče registrovat děti od 12 do 15 let.

video: TV Polar

Očkovací centrum ve Frýdku-Místku očkuje každý den v týdnu. Průměrná čekací doba na termín je tady aktuálně podle statistik necelé tři dny.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "My očkujeme kolem 1 200 klientů denně. Teď jsou to hlavně ty druhovakcinace, protože předtím měsícem, 40 dny byl obrovský zájem o očkování, ale teď to upadá. Očkujeme už cirka 100 až 150 zájemců na druhovakcinaci denně."

Od července se otevřela registrace pro děti ve věku od 12 do 15 let. Hned první den rovnou rodiče přihlásili k očkování skoro 8 desítek dětí.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Ty musí být očkovány za přítomnosti rodičů a pokud by byl takový zájem, tak chceme očkovat cirka 100 dětí týdně, tak k tomu potřebujeme jejich zdravotní a očkovací průkaz."

Vakcín tady mají zatím dostatek, za celou dobu fungování centra jich aplikovali už na 67 tisíc.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Co se týká druhovakcinace, tak máme dostatek, slyšel jsem, že bude nějaké omezení vakcín pro první dávky. Nicméně ten zájem těch klientů už není tak velký, jako byl před měsícem nebo dvěma měsíci, takže si myslím, že pokryjeme všechny zájemce, kteří o očkování mají zájem."

V Národním domě bude očkovací centrum do konce srpna, pak se místo opět uvolní pro pořádání kulturních akcí.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "V současné době připravujeme očkovací centrum v nemocnici, které bude o něco menší. Předpokládáme, že pokud se budou očkovat třetí dávky, tak už to budeme dělat tady v nemocnici, případně se už bude očkovat u praktiků."

Samotná nemocnice zatím ještě v úplně normálním režimu není, přesto se situace s nakaženými covidem zatím postupně uklidňuje.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Máme v současné době 4 pacienty hospitalizované, takže my máme pořád ještě jednu akutní covidovou stanici, která je současně využívána i jako urgentní covidový příjem. Ta čísla jsou teď posledních 14 dní stejná. Nejsou velká, ale pacienti ještě pořád v nemocnici jsou."

Nemocnice se zároveň připravuje na výstavbu nové stanice následné péče a od září začne výstavba nástavby pavilonu chirurgických oborů.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Budeme přistavovat jednu lůžkovou stanici, a to bude taková velká logistická akce v nemocnici, kdy budou některé oddělení uzavřené. Takže v současné době jedeme na maximální možný provoz, což je asi 85 procent."

Přesto ve vzduchu visí stále strašák opět ve světě rostoucích počtů nákazy mutací delta. Co nás tak čeká dál, je zatím nejasné. Netrpělivě se očekává další vývoj po prázdninách, kdy budou mít lidé po dovolených a děti se vrátí do škol.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy