Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se mohou opět osvěžit pod mlžítky, ve Frýdku-Místku jsou i letos na dvou místech

Park v Komenského sadech ve Frýdku a ulice Tržní u náměstí v Místku. To jsou dvě nová místa, kam letos nechalo město nainstalovat oblíbená mlžítka. Rozprašovače vody, které kolemjdoucí osvěží si město poprvé vyzkoušelo loni a jak se ukázalo, měly opravdu velký úspěch.

Stejně jako v loňském roce, tak i letos, jen co se mlžítka uvedla do provozu, hned přilákala pozornost. Největší radost z nich měly v horkých letních dnech hlavně děti a mládež.

Anketa: 1.) Jaká byla ta mlžítka? – "Dobré." 2.) "Je to dobré, můžeme se ochladit." 3.) "Pro děcka je to super, i pro dospělé, že se můžou ochladit, když je takové vedro a paráda."

Pilotní projekt si město vyzkoušelo loni, kdy byla mlžítka instalována na náměstí Svobody v Místku a na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Letos došlo v umístění k menším změnám.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Ten samotný vývoj a výroba byla taková trošku strastiplná, nicméně v letošním roce díky tomu, že už máme za sebou ty zkušenosti, tak to bylo jednodušší. Pouze výběr toho místa, letos došlo ke změnám. Jedno je vlastně u místeckého náměstí u Knihkupectví Bílek, druhé je tady v Komenského sadech. Víceméně ty technické záležitosti týkající se přívodu a vody byly docela jednoduché, takže nám stačilo několik málo dní a bylo nainstalováno."

Každý, kdo půjde kolem, tak stačí, aby stiskl nášlapné tlačítko a pak má zhruba asi 8 až 10 vteřin na osvěžení.

Anketa: 4.) "Je to dobré a je to ochlazení." 5.) "No, fajne, také." 6.) "Je to fajne a jsem ráda, že jsem se mohla ochladit." 7.) "Já myslím, že to dobrá věc. Je to dobrý nápad, protože mnoho lidí se nemá kde zchladit, tak aspoň to využijí, protože to hned uschne a nevadí to." 8.) "Každopádně je to dobrý pomysl, takže jsme spokojeni, že s takovými věcmi se zabýváte."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Víceméně celá ta konstrukce toho samotného mlžítka je zakoupená a naši kluci na provozu technická správa realizovali ten podstavec. Ten je z nerezových profilů. Jsou tam dlaždice o rozměrech 50 na 50 centimetrů a v loňském roce jsme právě zvažovali, jestli zvolit spínač na ruční ovládání nebo na nožní. Nakonec jsme se kvůli pandemické situaci přiklonili k tomu nožnímu a podle těch skutečností a ohlasů z loňského roku od občanů, to byla myslím dobrá varianta."

Inspiraci původně město vzalo například v polské Bielsko-Biale, ale i v dalších městech, která podobné rozprašovače mají.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy