Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská diakonie získá od Frýdku-Místku a kraje peníze na sociální služby

Azylový dům pro matky s dětmi a terénní pomoc přímo v rodinách. To jsou jedny z mnoha důležitých služeb, které už léta poskytuje ve Frýdku-Místku Slezská diakonie. Příští rok ale vypadly z evropského financování. Proto se město zavázalo, že na jejich provoz dá peníze společně s krajem.

Maminky s dětmi bez domova nebo i rodiny, které se dostaly do tíživé životní situace. Pomocnou ruku jim nabízí běžně řada organizací. Jednnou z nich je i Slezská diakonie, která dlouhodobě působí i ve Frýdku-Místku. Město se teď rozhodlo, že diakonii pomůže s financováním těchto důležitých služeb na příští rok.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město se na zastupitelstvu zavázalo k finanční podpoře služeb sociální prevence. Jmenovitě jde třeba o azylový dům pro matky s dětmi, který provozuje Slezská diakonie. Je to kvůli tomu, že na příští rok došlo k výpadku financování z evropských fondů."
Magdalena Lacková, Slezská diakonie, oblast Frýdek-Místek a Třinec: "Ráda bych poděkovala městu Frýdek-Místek za Slezskou diakonii, za oblast Frýdek-Místek, Třinec, za více než dvoumilionovou dotaci pro podporu služeb Azylový dům a sociální aktivizační služby pro rodiny s dětmi, protože tyto dvě služby nebudou již v roce 2022 podporovány z individuálních projektů, a proto bylo nutné na provoz těchto služeb získat peníze jinak. Tak, aby ten provoz byl zachován a služby nebyly ohroženy."

Frýdek-Místek pomůže ale jen částečně. Město totiž vyjednalo společně s diakonií také důležitou podporu u Moravskoslezského kraje.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tomu všemu předcházelo jednání s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje panem Navrátilem, se kterým jsme se domluvili na výši finanční spoluúčasti města. Zbytek na tyto služby na příští rok uhradí kraj. Město se bude podílet částkou 2,5 milionu korun, kraj uhradí zhruba 13 milionů korun."
Magdalena Lacková, Slezská diakonie, oblast Frýdek-Místek a Třinec: "Azylový dům Sára Frýdek-Místek slouží pro matky s dětmi, slouží pro ženy a slouží také jako noclehárna pro ženy. Dále je tam služba sociální rehabilitace. A sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, to je terénní služba, která se zabývá podporou rodin přímo v terénu, v jejich domácnostech. Jsou to rodiny, které z nějakých důvodů se ocitly v tíživé sociální situaci, a tak aby ta rodina zvládala péči o děti, aby mohla nadále fungovat."

Obecně platí, že tyto služby, poskytované nejen Slezskou diakonií, nejsou určeny pro rodiny, které se nechtějí aktivně podílet na řešení své sociální situace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy