Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budoucí nové sídlo městské policie ve Frýdku-Místku už má stavební povolení

Přeměna budovy na Těšínské ulici na nové sídlo městské policie ve Frýdku-Místku už dostala zelenou. Město získalo stavební povolení a nyní se chystá vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby. Samotné práce by pak měly začít v říjnu. Tím se zároveň odstartuje revitalizace celého území od Těšínské ulice až po vlakové nádraží.

Budovu číslo popisné 1083 na ulici Těšínská získalo město Frýdek-Místek od společnosti Slezan Holding v roce 2017. Nyní se dávné plány města dají výrazně do pohybu.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Po třech letech přešlapování se nám podařilo už konečně získat stavební povolení a budova je připravená k celkové rekonstrukci. Jedná se o poměrně významný objekt, protože jeho rekonstrukcí začínáme revitalizovat průmyslovou zónu Slezanu, která dneska není funkční a představuje takovou nepěknou část města."

V budově vznikne nové sídlo městské policie i s kontaktním místem a zároveň se do ní přesune přestupkové oddělení magistrátu.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Slibujeme si od toho, že ti lidé budou tady mít určitý komfort, a i policie získá adekvátní prostředí pro svou práci. Dojde k celkové rekonstrukci, to znamená od střechy, po zateplení, výměny oken, po vnitřní rozvody, nový interiér. Takže to bude opravdu na úrovni."
Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek—Místek: "Současné prostory městské policie jsou již nevyhovující. Počet strážníků nemůžeme zvyšovat na schválený počet, protože prostory v šatnách, sociálních místností a společných prostor jsou malé pro tolik lidí. My jsme tady v této budově od roku 1992. Velký problém je tady, že budova není bezbariérová, takže lidé, kteří tady přijdou něco vyřizovat nebo se na něco zeptat, musí šlapat, případně i s berlemi do prvního poschodí. To bude v nové budově odbouráno, protože tam bude nějaká vrátnice, kde bude sedět strážník a tyto věci vyřeší. Prakticky se na to těšíme už a doufejme, že to příští rok bude."

Během následujících dní by mělo být vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já doufám, že se firmy přihlásí, i přes složitou situaci, kdy dneska dramaticky roste cena stavebního materiálu a někdy to může samozřejmě způsobit velké problémy. Hlavně v tom rozpočtu. My teďka počítáme, že to bude stát zhruba 63 milionů korun včetně DPH a doufáme, že se to stihne během patnácti měsíců realizovat."

Město tímto krokem začne naplňovat memorandum o spolupráci se společností Slezan Holding z roku 2016.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já z toho mám velkou radost, protože to je jeden z konkrétních počinů. Kromě toho, že se podařilo samozřejmě naplnit memorandum dalšími kroky, jako je třeba revitalizace některých fasád. Tady můžeme kousek vidět na ulici Těšínské, bývalá tkalcovna a celkově se dá říct, že ta situace začíná spět kupředu a postupně se tady z toho stane nová čtvrť města."

Rekonstrukce na novou budovu městské policie by mohla začít v říjnu. Ještě se totiž mají demolovat některé objekty, které s budou souvisí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySTEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail