Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FM CITY FEST chce znovu roztančit celé město, festival má být letos největší a plnohodnotný

Frýdek-Místek |

Několik desítek interpretů, nabitá divadelní scéna a zábava pro všechny generace. Takový má být letošní ročník FM CITY FESTu. Má jít o jeden z mála festivalů, který se uskuteční v plném rozsahu. Z léta byl proto raději přesunut do druhé poloviny září.

Znovu roztančíme celé město! Takový cíl si letos po roční pauze dali organizátoři oblíbeného a stále rostoucího festivalu FM CITY FEST. Pro jistotu ho raději přesunuli z léta na září.

Mirai Navrátil, spoluorganizátor festivalu: "Mělo to být 10. a 11. července a bude to 24. a 25. září. My věříme, že jo, počítáme s tím, všechno se chystá, všechno je v podstatě ready. Budeme jako jeden z mála festivalů, který má proběhnout v normálním původním provedení. Protože většina těch velkých festivalů tak nějak počítá spíš s tím příštím rokem a kapely si dělají své sólo koncerty a tak."

Desítky výrazných hudebních interpretů se představí na třech scénách.

Mirai Navrátil, spoluorganizátor festivalu: "Bude tam Divokej Bill, Rybičky 48, Pokáč, my jako Mirai, Ewa Farna, Ben Cristovao, Rytmus a spousta dalších. Bude tam třeba 40 až 50 interpretů."

Festival postupně roste a letos by měl být podle organizátorů doposud největší. V této míře ho plánují už třetím rokem.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Vstoupili do toho kulturního dění ve Frýdku-Místku takovým svěžím větrem a Frýdek-Místek tradičně bude pokračovat v podpoře této akce. Pro mě osobně je to velmi zajímavá situace, protože my se osobně s Miraiem známe roky a v okamžiku, kdy on začínal jako muzikant, tak já jsem začínal dělat první festival Sweetsen fest."
Mirai Navrátil, spoluorganizátor festivalu: "Kromě hudebního programu tam bude program i pro ty nejmladší. Pro všechny generace. Budou tam různé dětské zóny, simulátory. Bude tam i diskuzní scéna, kde budou standupisti, komici, budou tam i diskuze. Bubou tam umělci z Na stojáka, ty spousta lidí zná. Bude tam Zdeněk Izer a spousta dalších, takže nejenom ten hudební program."

Festival se bude tradičně konat v areálu bývalé textilky Slezan 08. Budova bývalé přádelny bratří Neumannů je hlavní dominantou celé akce.

Mirai Navrátil, spoluorganizátor festivalu: "Je to takový industriální historický areál. Myslím si, že to na každého dýchne torochu jako takové menší Colours."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že většina lidí se velmi těšila na to, až se uvolní opatření a budou moci navštívit své oblíbené akce. Já jsem osobně navštívil Muzikantské žně, kde bylo cítit, i když tam nebyly davy, že ta atmosféra byla velmi přátelská. Lidé byli vděční za to, že mají tu možnost něco zažít. Věřme tomu, že se situace nebude opět vyvíjet tak, aby měnila podmínky pořadatelům kulturních akcí."

Všechny zakoupené vstupenky na loňský termín FM CITY FESTu zůstávají v platnosti. Stejně tak je možné ještě sehnat lístky na nový termín.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival. Přijedou sobory z šesti zemí

16. června 2025 16:19 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se i letos stane místem setkání národních tradic a tance. Od 17. do 22. června totiž ožije 28. ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu. Opět se zde představí nejen domácí ale i světové soubory.

21. ročník Sweetsen festu si užilo přes 15 tisíc lidí

16. června 2025 12:44 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hudba, tanec, divadlo, přednášky, program pro děti i benefiční sbírky. Takový je už tradičně unikátní festival Sweetsen fest. Oblíbenou bezplatnou akci letos navštívilo přes 15 tisíc lidí.

Tance z Afriky, Indonésie i Portugalska. Frýdek-Místek hostil Mezinárodní folklorní festival

23. června 2025 13:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek má za sebou další ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Letos hostil více než 300 tanečníků a hudebníků z šesti zemí. Některé soubory bohužel nedorazily. Jeden pravděpodobně jen využil situace, aby zřejmě utekl ze své země v Jižní Americe.


Ostrava a Katovice chtějí vysokorychlostní propojení co nejdříve. Vlaky pojedou jen 40 minut

V Ostravě v Nové radnici se uskutečnilo velmi důležité jednání mezi vedením města, dopravními odborníky a zástupci Katovic. Týkalo se chystaného projektu vysokorychlostní železnice, která by měla propojit Ostravu s Polskem. Stavba by měla začít už za šest let.

Mladý řidič srazil chodkyni, další boural do svodidel. Jiný otočil dodávku na střechu

Dnes 14:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Mladý řidič BMW ročníku 2007 srazil v Krnově o rok mladší chodkyni. Další devatenáctiletý řidič naboural u Velké Polomi do svodidel. Zraněna byla i jeho o rok mladší spolujezdkyně. A u Lichnova na Bruntálsku havaroval osmadvacetiletý řidič s dodávkou. Ta se přetočila několikrát přes střechu. U Dolní Suché také naboural 22letý řidič do mostu.

Novojičíňáci elektro třídí, k dobrým číslům pomáhá i soutěž škol

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Pomáhají tak v podobné soutěži k vítězství i samotnému městu.

22letý řidič narazil v Dolní Suché do mostu, z auta ho museli vyprostit hasiči

Dnes 13:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ze zatím neznámých důvodů narazil řidič do pilíře železničního mostu. Hasiči ho museli vyprostit pomocí speciální techniky. Utrpěl poranění zad a vážné zranění nohy.

Masturboval před nezletilou dívkou v tramvaji. Kriminalisté z Ostravy hledají výtržníka

Poznáváte ho? Policie se obrací na veřejnost s prosbou o ztotožnění muže, který masturboval přímo v tramvaji. Měl se uspokojovat před nezletilou dívkou. Událost se stala 28. dubna odpoledne v Ostravě-Přívoze.

Do sbírky dopravního podniku přibyli dva krasavci. Ikonická té-trojka a Škoda 706

Včera 8:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravský dopravní podnik se pochlubil dvěma novými unikáty ve své sbírce historických vozidel. Byla totiž dokončena renovace slavné tramvaje T3 a také autobusu Škoda 706, které se stanou chloubami chystaného Světa dopravy.

V nemocnici v Českém Těšíně cvičily záchranné složky zásah při požáru

Dnes 12:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na lůžkovém oddělení začala hořet powerbanka a prostory se zaplnily kouřem. Do nemocnice v Českém Těšíně se v pondělí 8. června sjely všechny záchranné složky, aby si vyzkoušely společný zásah. Hasiči, zdravotníci i policisté trénovali záchranu pacientů a koordinaci při události s velkým počtem zraněných. Cvičení potvrdilo, že jsou všichni na podobné situace dobře připraveni.

Senioři v Čeladné trénují tělo a teď i paměť pod vedením odborné lektorky

Dnes 9:23 | Čeladná | Petra Dorazilová

Pátky v květnu a červnu patří v Senior Club v Čeladné kurzu trénování paměti. Lekce jsou podpořeny jak z rozpočtu obce, tak Moravskoslezského kraje.

Tajemství hradiště nabídlo zábavu, historii i setkání krajských kulturních příspěvkových organizací

Včera 20:10 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře se opět stal místem, kde se historie prolínala se zábavou. Tradiční akce Tajemství hradiště přilákala rodiny s dětmi i milovníky dávných časů. Kulturní příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje si připravily řadu interaktivních aktivit, díky kterým si návštěvníci mohli vyzkoušet archeologii, tradiční řemesla nebo historické hry. Jedním z největších lákadel byl nový model středověkého jeřábu, který přivezlo Muzeum Novojičínska.

Město opravuje tři domy v historickém centru

Včera 8:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Lešení pokrylo dva historické domy v městské památkové rezervaci. Majitelem je město a v obou případech nechává rekonstruovat krovy a střechy, případně fasádu. Práce také už od loňska pokračují i v městském domě U Bílého Anděla.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Na Dni Janovic se představily místní děti a zazpíval i Michal David

Včera 13:35 | Janovice | Libor Běčák

Výborná atmosféra provázela letošní ročník Dne obce Janovice. Ten se opět konal na fotbalovém hřišti.

V Návsí se debatovalo nejen o energetické budoucnosti regionu

Včera 12:03 | Návsí | Libor Běčák

Zajímavou regionální akci nazvanou Místní den pro klima a energii pořádala radnice v Návsí ve svém volnočasovém areálu.

Mladí fotbalisté z českých, polských a německých Frýdlantů sehráli turnaj

Na hřišti 1. Beskydského fotbalového klubu Frýdlant nad Ostravicí se v sobotu 6. června sešly týmy mladých fotbalistů z Frýdlantů v Česku, Polsku a Německu. Turnaj zahájily slavnostním nástupem.

Sweetsen Fest odstartuje festivalovou sezonu ve Frýdku-Místku

7. června 2026 20:16 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Již za několik dní se ve Frýdku-Místku naplno rozjede letní festivalová sezona. Už ve čtvrtek 11. června odstartuje 22. ročník Sweetsen festu, největšího benefičního festivalu ve Frýdku-Místku, plného hudby, divadla, tance a přednášek.

Přes dva tisíce dětí bavil ve Frýdku-Místku Dětský den

7. června 2026 20:12 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Sady Bedřicha Smetany prošly velkou proměnou. Odehrály se zde oslavy Dne dětí, které i letos nabídly spoustu zážitků a dobrodružství.

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku získal maximální ocenění v rámci Značky kvality

7. června 2026 20:10 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

K absolutní republikové špičce patří Domov pro seniory Frýdek-Místek. V rámci certifikace Značka kvality v sociálních službách získal maximální počet pěti hvězdiček.

FM CITY FEST chce znovu roztančit celé město, festival má být letos největší a plnohodnotný
Vydáno 15. července 2021 11:14, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Několik desítek interpretů, nabitá divadelní scéna a zábava pro všechny generace. Takový má být letošní ročník FM CITY FESTu. Má jít o jeden z mála festivalů, který se uskuteční v plném rozsahu. Z léta byl proto raději přesunut do druhé poloviny září.

Znovu roztančíme celé město! Takový cíl si letos po roční pauze dali organizátoři oblíbeného a stále rostoucího festivalu FM CITY FEST. Pro jistotu ho raději přesunuli z léta na září.

Mirai Navrátil, spoluorganizátor festivalu: "Mělo to být 10. a 11. července a bude to 24. a 25. září. My věříme, že jo, počítáme s tím, všechno se chystá, všechno je v podstatě ready. Budeme jako jeden z mála festivalů, který má proběhnout v normálním původním provedení. Protože většina těch velkých festivalů tak nějak počítá spíš s tím příštím rokem a kapely si dělají své sólo koncerty a tak."

Desítky výrazných hudebních interpretů se představí na třech scénách.

Mirai Navrátil, spoluorganizátor festivalu: "Bude tam Divokej Bill, Rybičky 48, Pokáč, my jako Mirai, Ewa Farna, Ben Cristovao, Rytmus a spousta dalších. Bude tam třeba 40 až 50 interpretů."

Festival postupně roste a letos by měl být podle organizátorů doposud největší. V této míře ho plánují už třetím rokem.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Vstoupili do toho kulturního dění ve Frýdku-Místku takovým svěžím větrem a Frýdek-Místek tradičně bude pokračovat v podpoře této akce. Pro mě osobně je to velmi zajímavá situace, protože my se osobně s Miraiem známe roky a v okamžiku, kdy on začínal jako muzikant, tak já jsem začínal dělat první festival Sweetsen fest."
Mirai Navrátil, spoluorganizátor festivalu: "Kromě hudebního programu tam bude program i pro ty nejmladší. Pro všechny generace. Budou tam různé dětské zóny, simulátory. Bude tam i diskuzní scéna, kde budou standupisti, komici, budou tam i diskuze. Bubou tam umělci z Na stojáka, ty spousta lidí zná. Bude tam Zdeněk Izer a spousta dalších, takže nejenom ten hudební program."

Festival se bude tradičně konat v areálu bývalé textilky Slezan 08. Budova bývalé přádelny bratří Neumannů je hlavní dominantou celé akce.

Mirai Navrátil, spoluorganizátor festivalu: "Je to takový industriální historický areál. Myslím si, že to na každého dýchne torochu jako takové menší Colours."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že většina lidí se velmi těšila na to, až se uvolní opatření a budou moci navštívit své oblíbené akce. Já jsem osobně navštívil Muzikantské žně, kde bylo cítit, i když tam nebyly davy, že ta atmosféra byla velmi přátelská. Lidé byli vděční za to, že mají tu možnost něco zažít. Věřme tomu, že se situace nebude opět vyvíjet tak, aby měnila podmínky pořadatelům kulturních akcí."

Všechny zakoupené vstupenky na loňský termín FM CITY FESTu zůstávají v platnosti. Stejně tak je možné ještě sehnat lístky na nový termín.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000026544/fm-city-fest-chce-znovu-roztancit-cele-mesto-festival-ma-byt-letos-nejvetsi-a-plnohodnotny