Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku mají možnost sportovat i během letních prázdnin

Normálně by si užívali prázdniny, místo toho se baví hrou na ledové ploše. Malým hokejistům chtěli tak trenéři vrátit po dlouhé době pohyb. Hokejový klub Frýdek-Místek připravil pro mládež letní týdenní hokejové kempy. Kromě toho běží i program vraťme dětem pohyb s akcemi dalších sportovních klubů.

Je konec července a ledová plocha tady v hale Polárka ve Frýdku-Místku je plná malých hokejistů. Každý den v týdnu už od osmi hodin ráno tady mají možnost díky novým letním hokejovým kempům trénovat.

Anketa: 1.) "Že to je super." 2.) "No, je to dobré, protože se můžeme hýbat a předtím jsem musel sedět jenom doma, no." 3.) "Je to velmi super, nemusíme sedět doma a je to taková zábava. Teďka máme týdenní kempy, takže je to dobré."

Trenéři se s malými hokejisty rozhodli jít dříve na led, kvůli dlouhodobé neaktivitě během pandemie.

Filip Indrst, trenér mládeže HC Frýdek-Místek: "Tím, že jsme chtěli vrátit děti ke sportu znovu a město jakoby celé k pohybu, tak jsme zorganizovali tady ty kempy a myslím si, že se to shledalo s úspěchem."
Anketa:  3.) "Ráno vždycky máme stanoviště takové, šest stanovišť a ten druhý trénink odpoledne většinou máme hokej."
Filip Indrst, trenér mládeže HC Frýdek-Místek: "Probíhá to tento měsíc, čtyři týdny s tím, že každý týden máme jiné lidi. Nebo snažíme se mít jiné lidi. V průměru, jelikož jsme dvě skupiny, tak asi 60 dětí týdně. Probíhá to od 7. hodin ráno do 16. hodin odpoledne." - Takže se kompletně o ty děti postaráte? - "Ano" - Rodiče jsou asi spokojení. - "Naprosto spokojení."

Většinou mají malí hokejisti dva ledy a suchou přípravu. Ráno si je trenéři rozdělí na šest stanovišť, kde se zaměřují postupně na bruslení, střelbu i nahrávky.

Filip Indrst, hlavní trenér přípravky HC Frýdek-Místek: "Celkově se snažíme ty hráče socializovat, zapracovat do kolektivu, ať mají něco do života. Poté máme suchou přípravu, kde buď hrajeme nějaké hry nebo se zaměřujeme na jednoduché cviky, které mohou dělat. A odpoledne hrajeme většinou hokej." - S jak mladými hráči se začíná? - "Je to individuální. Hráč může přijít ve dvou, ve třech letech teoreticky, ale jsou případy, kdy třeba začínají i v deseti." - V tom začátku je to spíš ještě taková hra, zábava? - "Určitě, ze začátku se snažíme právě, aby to děti bavilo, aby k nám chodily rády, a to je pro nás důležité."

Řada sportovních klubů připravila na léto plno akcí pro děti i díky městskému programu Vraťme dětem pohyb. Příští týden se bude hrát například tenis.

Jaroslav Mück, šéftrenér TK TENNISPOINT FM: "Chystáme pro děti příměstský tábor zaměřený na sportovní hry, na pohybovou průpravu se specializací na tenis. Máme volná místa, mohou se přihlásit u nás v tenisovém klubu Tenis point Frýdek-Místek."

Město by chtělo z tohoto programu udělat pravidelnou letní tradici.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyKOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry