Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zachránili tonoucího na Olešné, se svědky ho vytáhli z vody a resuscitovali

Blesková pomoc svědků a přivolaných policistů zachránila život 65letému muži. Kvůli zdravotní indispozici se začal topit v přehradě Olešná. Svědci a policisté ho vytáhli a začali resuscitovat. Díky tomu přežil a nyní už by měl být mimo ohrožení života.

Policisté z Frýdku-Místku ukázali svou profesionalitu při záchraně tonoucího muže. V sobotu 24. července odpoledne dostali oznámení, že na loděnici v Zelinkovicích u přehrady Olešná se někdo topí. Na místo dorazili jako první ještě před příjezdem záchranářů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Už při příjezdu hlídka viděla skupinu osob u břehu přehrady Olešná, která prováděla první pomoc muži. Ten ležel ve vodě na břehu, byl bezvládný a nejevil známky života."

Policisté vzápětí při marné snaze nahmatat puls rychle vytáhli tonoucího muže na pevný břeh a okamžitě se pustili do resuscitace. Do několika minut přijeli záchranáři, kteří si muže převzali do péče a zjistili, že policistům se podařilo obnovit jeho životní funkce.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Následným šetřením na místě bylo zjištěno, že muž ve věku 65 let se při koupání měl začít topit zřejmě z důvodu zdravotního selhání."

V současné době by měl být mimo ohrožení života.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy