Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Olešné otevřeli nové hřiště pro děti se vzduchovými trampolínami

Děti na Olešné mají novou zábavu. Otevřeli tady totiž hřiště se dvěma vzduchovými trampolínami. Ty vyrostly na bývalém betonovém hřišti, které bylo již dlouho nevyužívané. Hřiště je uzavřené, bezpečné a během otevírací doby má stálý dozor.

Trampolíny, to je naprosto zaručená zábava pro malé i starší děti. Zvláště, když jsou velké a vleze se na ně více skákajících. Tato nová originální zábava je nyní k dispozici na Olešné. Už během slavnostního otevření vzaly trampolíny děti útokem a vydržely hopsat opravdu desítky minut.

Anketa: 1.) Jaké to bylo a jak se na tom skákalo? – "Dobrý." 2.) "Je to dobré, skáče se na tom dobře." 3.) "Dobré, dobře se na tom skákalo." 4.) "Dají se na tom dobře dělat salta." 3.) "Nějaké sight flipy jsem tam hodil, takže je to docela dobré." 5.) "Je to dobré, protože můžete tady skákat na dvou, jedné malé trampolíně a jedné velké. Jedna je taková modro-bílá a jedna je zeleno-bílá a ta zelenobílá je menší a fakt je to dobré na zabavení."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Máme tady dvě skákací trampolíny. Ta menší je pro malé děti do věku zhruba osmi let. Ta větší je pro děti až do patnácti let. Samozřejmě máme v plánu v budoucnu toto zázemí ještě rozvíjet, takže plánujeme tu ještě třetí skákací prvek, který by se tu měl objevit příští rok."

Vzduchové trampolíny jsou bezpečně vsazené do země a je do nich neustále vháněn vzduch. Vybudovány byly původně jako rozšiřující atrakce pro autokemp, ale využít je mohou i děti ostatních návštěvníků Olešné.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Díky tomu, že jsme rozšířili služby autokempu, tak jsme na to získali dotaci z Moravskoslezského kraje. Ta dotace byla hlavně na rekonstrukci, protože v současné chvíli se nacházíme na bývalém basketbalovém hřišti, které už dlouhé roky nesloužilo svému účelu. Díky rekonstrukci toto hřiště dostává nový život a myslím si, že je to pro ty děti tady úplně ideální."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já bych chtěl přivítat aktivitu společnosti Sportplex. Některé projekty jsou menšího rázů, jiné většího rázu. Některé už jsou realizovány, některé se chystají, ale každopádně oceňuji tu aktivitu a že Sportplex hledí do budoucna a nezůstává stát na místě a přináší nové atrakce, nové projekty a svoje další vize tak, aby areál nejen na Olešné, ale všechny areály, které Sportplex spravuje, se dále rozvíjely a přinášely službu a užitek občanům města."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Myslím, že to je rozhodnutí, které je správné. Rozšíří možnosti té rekreační oblasti a zároveň bude pomáhat té městské společnosti a zpětně potom občanům."

Hřiště je oplocené a během otevírací doby jsou děti stále pod dohledem provozovatele, aby neporušovaly bezpečnostní pravidla a nic se jim nestalo. Rodiče je tady tak mohou bez problémů nechat a užít si chvíli klidu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy